Реставрація Подільсього РАЦСу тривала півтора роки.

Про це повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

«Сьогодні маємо одразу кілька знакових подій – відкриття капітально оновленої будівлі ДРАЦСу та першу церемонію укладання шлюбу тут», – зазначив він.

Ремонт ДРАЦСу затягнувся через пандемію коронавірусу та обмеження, які вводилися – пояснили у Департаменті охорони культурної спадщини. Але історичну будівлю, де раніше мешкав професор Київської духовної академії та міський голова Києва 1887-1900 рр. Степан Сольський, вдалося відновити.

«Було проведено: реставрацію даху, реставрацію перекриття між першим та другим поверхом у приміщенні зали, здійснено електромонтажні роботи першого та другого поверху, вхідних груп, влаштовано пожежну сигналізацію, монтовано систему опалення та переоснащено тепловий пункт. Також встановлено системи кондиціювання й вентиляції, проведено внутрішні опоряджувальні роботи і роботи з відновлення фасаду та фасадної ліпнини», – розповів директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Володимир Прокопів нагадав, що Департамент напрацював зміни, які усувають прогалини у пам’яткоохоронному законодавстві, відповідний законопроект був прийнятий у першому читанні ще в 2018 році.

  

«Не поодинокі випадки, коли власники намагаються умисно довести пам’ятку до руйнації. Для більш сумлінного ставлення до утримання пам’яток нам не вистачає вдосконалення чинного законодавства… Ми наполягаємо на підвищенні штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Усі розуміють, що штрафи у 1700 грн є мізерними для горе-власників, які доводять пам’ятки до руйнації», – сказав Володимир Прокопів.

Додав, що для фізичних, так і для юридичних осіб штрафи мають бути однакові і підвищені до 170 тис. грн – 510 тис. грн.

«Також ми наполягаємо на можливості викупу об’єктів культурної спадщини, які неналежно утримуються, на користь територіальної громади міста, села, селища», – наголосив він.

Нагадаємо, нещодавно Гостиний двір що у Подільському районі Києва, став пам’яткою культурної спадщини національного значення. В Міністерстві культури очікують, що Фонд держмайна передасть їм цю пам’ятку. Також на Гостиний претендує КМДА.

Фото: КМДА