Загалом за 2021 рік у Києві нараховується близько 8,5 тис. МАФів.

У Києві близько 1,5 тисяч незаконних тимчасових споруд, які потрібно демонтувати.

Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Кулеба в інтерв’ю виданню “Українські новини”.

За його словами, з 8,5 тисяч МАФів у столиці 7 тисяч –  є законними. А за півроку прибрали близько трьох тисяч незаконних споруд.

“2021 року в Києві нараховується близько 8,5 тис. МАФів, з яких 7 тис. – законні. Тобто на сьогодні ми маємо близько 1,5 тис. Тимчасових споруд без відповідних дозвільних документів. Всього за півроку вже демонтували понад 3 тис.елементів. Головне завдання – взяти процес повністю під контроль. У псевдопідприємця не повинно з’являтися бажання встановлювати нові споруди без правових підстав”, – сказав Кулеба.

Кулеба зазначив, що незаконні МАФи не приносять доходів до бюджету і цю ситуацію планірують змінити за допомогою впровадження системи ProZorro.

“Жодних податків вони не платять. У більшості випадків в незаконних спорудах працюють нелегали, які нічого офіційно не платять. Крім цього, порушують санітарні норми, їх продукція часто несе загрозу нашому здоров’ю. Незаконно підключаються до міських електромереж, за що ми з вами платимо. Ця проблема комплексна. Резюме таке. Я, як представник виконавчої влади, вважаю, що потрібно наводити порядок: єдині правила для всіх, прозорість, надходження в бюджет. Місця розміщення тимчасових споруд будуть продаватися через ProZorro за принципом монетизації. Хто більше заплатив за місце розміщення, той і може вести там підприємницьку діяльність”, – заявив Кулеба.

Кулеба так само повідомив, що “реформа” правил розміщення МАФів у Києві пов’язана зі змінами в нормативних актах Мінрегіону.

“Порядок розміщення тимчасових споруд регулює закон” Про регулювання містобудівної діяльності “. У свою чергу він став основою наказу №244 Мінрегіонбуду “Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд”. Тобто вся діяльність споруд регулюється цими двома документами на національному рівні. У 2020 році вийшла нова редакція наказу №244 Мінрегіону. Тому перед містом постало завдання внести зміни до власних регуляторні акти, щоб привести їх у відповідність із загальнодержавними нормами”, – підсумував Кулеба.

Нагадаємо, минулого тижня комунальники демонтували 250 нелегальних МАФів.

Фото: facebook