У Міноборони наголосили, що російсько-українська війна накладає певні обмеження на спортсменів, які представляють Україну на міжнародних змаганнях. Магучіх - молодший лейтенант ЗСУ.

Про це заступниця міністра оборони Ганна Маляр написала в Facebook.

Заступниця міністра прокоментувала фото бронзової призерки Олімпійських ігор українки Ярослави Магучіх зі спортсменкою Марією Ласіцкене, яка виступала від команди Олімпійського комітету Росії (збірна РФ не брала участь в Олімпіаді на виконання рішення спортивного арбітражного суду).

Вона підтвердила, що Магучіх є молодшим лейтенантом ЗСУ. До складу української збірної ввійшли 60 армійських спортсменів.

“Спортсмени, які представляють Україну на міжнародних змаганнях, повинні розуміти, що в Україні триває російсько-українська війна і це накладає певні обмеження та відповідальність.Вірне слідування спортивним традиціям, приміром – фото обіймів зі спортсменами-громадянами РФ, коли вони теж стають призерами, одразу використовує ворог як  інформаційно-психологічну гармату, яка демонструє світу, що “їх тут немає”. Тобто, необережна поведінка наших спортсменів, яких ми любимо і за яких щиро вболіваємо, може ставати об’єктом інформаційних спецоперацій ворога”, – написала Маляр.

Разом з тим, Маляр попросила припинити цькування Ярослави, доки вона сама не дасть пояснення щодо спільних фото з росіянкою. Заступниця міністра додала, що в неї запланована зустріч із Магучіх, щойно та повернеться з Токіо.

До слова, 7 серпня українка Ярослава Магучіх завоювала “бронзу” на Олімпіаді у фіналі жіночих стрибків у висоту. “Золото” взяла представниця ОКР Марія Ласіцкене. Після змагань Магучіх і Ласіцкене обійнялися. Це спричинило велику кількість критики в соцмережах. Зокрема зазначається, що Ласіцкене – капітанка Збройних Сил РФ.

Фото: facebook