Президент висунув пропозицію Кабінету міністрів. Хоча 2 липня Зеленський підписав закон, який декриміналізує п'яних водіїв.

Володимир Зеленський на зустрічі з Кабінетом міністрів наголосив на необхідності посилити відповідальність для п’яних водіїв, чиї дії спричинили смерть людини. Про це президент заявив, пригадавши ДТП під Києвом 12 липня, внаслідок якої загинули четверо людей, з них двоє маленьких дітей — пише сайт Офісу президента.

«Якщо водіння напідпитку спричинило загибель — строк покарання має бути збільшений. Можливо, до довічного ув’язнення. І з максимальним розголосом… І щоб жоден суд не думав когось «відмазати», — заявив Зеленський.

Зеленський пообіцяв надати допомогу родичам загиблих, і пообіцяв, що ретельно стежитиме за тим, як розвиватиметься судова справа щодо ймовірного винуватця аварії.

«Ця справа буде на моєму особистому контролі. За нею буде слідкувати, впевнений, вся країна. Ніхто не зрозуміє, якщо ця особа, через яку загинула така кількість людей, якимось чином, через якісь умови чи знайомства, вийде під заставу, на свободу чи на поруки», — резюмував глава держави.

Учора після заяви Зеленського про необхідність посилити відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані, парламент у першому читанні ухвалив законопроект № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Нагадаємо, 39-річному Антону Желепі, водієві автомобіля Mercedes, що протаранив 2 автівки на Старообухівському шосе під Києвом, напередодні було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб).

Відмітимо, 1 липня мав почати діяти закон, що проваджував кримінальну відповідальність за водіння в нетверезому стані. Проте президент Зеленський 2 липня підписав новий закон, який відмінив старий – норми про криміналізацію водіння в нетверезому стані в ньому уже не було.

Фото: сайт ОПУ