Власник заявив, що тут не було МАФу, а стояла "капітальна споруда із фундаментом". Комунальники ж заявили, що не давали дозволів на будівництво, коментувати дії поліції вони не можуть.

Деталі про демонтаж та сутички на вулиці Руденка, 6А це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Власник знесеної споруди заявив, що “Київблагоустрій” не попереджав його про демонтаж і також власник не бачив відповідного рішення суду. Заявив, що таке трапляється не вперше.

6 червня цього року “Київблагоустрій” мені незаконно демонтував це приміщення. Зараз в Окружному адмінсуді перебуває справа про це знесення. Експерт оцінив збиток в 1 млн 900 тисяч гривень за це знесення. Після цього я оформив усі необхідні документи для відновлення цього приміщення – ось є відповільне повідомлення про початок будівелтних робіт, зареєстрований Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Ось відповідна інформація у Єдиному державному електронному реєстрі у сфері будівництва… Ось відповідь із Дарницького райуправління, що жодного порушення даного будівництва немає, – розповів власник знесеної споруди Арсен.

Kyiv Media

Очевидці знесення будівлі і потерпілі заявили, що поліція побила на місці кількох людей.

Зокрема, правоохоронці затребували пред’явити документи на торгівлю у продавцині, яка працює поруч. Вона пішла до автівки – начебто за паперами, проте, ймовірно, поліція вирішила, що жінка чинить спротив і зупинили її. Жінка викликала інший наряд поліції, який начебто відмовився фіксувати це правопорушення. І в цей момент, за даними очевидців, і почалися сутички.

Пані Оксана розповіла, що в результаті сутичок начебто одній жінці зламали руку.

На місці події знімальна група телеканалу “Київ” застала вже лише комунальників, котрі тільки сказали, що виконують доручення Департаменту благоустрою.

У прямому ефірі програми “Київ.NewsRoom” в.о. директора “Київблагоустрою” Микола Бойко натомість заявив, що на даній земельній ділянці ніколи не було жодної будівлі.

Станом на кінець травня – початок червня дана земельна ділянка була вільною від будь-якої забудови. Однак на початку червня цього року деякий громадянин почав на цій ділянки будувати споруду. І на початку червня цього року комунальним відприємством “Київблагоустрій” було проведено демонтаж будівельних матеріалів за цією адресою“, – сказав Микола Бойко.

Після цього, за його словами, ділянка була вільною. Проте минулого тижня тут знову розпочалося будівництво приміщення.

“Сьогодні вранці комунальники знову здійснили повторний демонтаж будівельних матеріалів”, – зазначив в.о. директора “Київблагоустрою”. Додав, що у власника мали би бути дозвільні документи на саме будівництво, зокрема від Департаменту архітектури та ДАБІ. Інформації про наявність цих документів у “Київблагоустрої” не було.

Це пряме захоплення комунальної вланості, комунальної ділянки… Тому комунальне підприємство “Київблагоустрій” відреагувало на дану подію“, – заявив Микола Бойко.

Уточнив також, що той витяг про право власності, який показував власник журналістам телеканалу “Київ” відноситься до іншої адреси.

Щодо сутичок з поліцією, то в.о. директора “Київблагоустрою” зазначив, що його персонально під час інциденту не було. Проте зі слів йому стало відомо, що люди почали чинити опір поліції, однак наскільки адекватною була реакція правоохоронців у комунальному підприємстві оцінювати не беруться.

Редакція Київ Media звернеться до поліції Києва з проханням прокоментувати сутички, що сталися на Позняках 13 вересня.

Фото: скріншот