Підземні переходи, які ведуть з проспекту Науки до Центрального автовокзалу та Деміївського ринку в Києві, перетворять в артоб'єкти.

Про це повідомляється на сайті кондитерської корпорації Roshen.

В травні підземні переходи, які ведуть з проспекту Науки до Центрального автовокзалу та Деміївського ринку в Києві, закрили на ремонт. На час ремонту для пішоходів обладнано наземний перехід із світлофором. Перший перехід відкриють в другій половині липня і до першого вересня буде готовий другий перехід, який веде від кута фабрики до ринку і автовокзалу. Обидва переходи будуть розписані художниками

Відповідає за перетворення стін у твори сучасного мистецтва «Урбан Клаб», що  спеціалізується на організації урбаністичних художніх проектів. Митці, яких залучено для участі у даному проекті, – українські муралісти та графіті-художники: Саша Корбан, Андрій Кальков, Славік Шум.

Kyiv Media

Для більш зручного візуального орієнтування в просторі підземних переходів художники розробили так звану навігаційну систему за допомогою певних кольорових гам та тематичних елементів. Так, різні напрямки відрізняються між собою, що допомагає пішоходам легко зорієнтуватися. Наприклад, синя кольорова гама вказує дорогу до Автовокзалу, відтінки жовтого кольору – до Roshen Plaza, сірого – до бібліотеки ім. Вернадського, а бірюзово-помаранчева гама – до Деміївського ринку.

Окрім кольорових орієнтирів в своїх абстрактних композиціях митці використовують також і тематичні елементи, що асоціюються з тим чи іншим об’єктом (книги, валізи, автобуси з пасажирами тощо).

Kyiv Media

Також в підземних переходах з’явиться нове освітлення, щоб у темний час доби тут було безпечніше. Коштом Roshen проводиться ремонт, заміна освітлення та заміна дренажних насосів.

Фото: Roshen