Синоптики прогнозують, що цього тижня якість повітря у столиці не покращиться.

У Києві перевірили стан якості повітря за період з 3 по 18 січня 2022 року та виявили перевищення вмісту деяких шкідливих речовин.

Про це повідомляє Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського.

Зазначається, що у повітрі Києва було відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій за середньодобовим вмістом:

  • завислих речовин – у 1,1-1,2 раза на Бессарабській площі та проспекті Перемоги (район метро Святошин);
  • діоксиду азоту – у 4,0-4,2 раза – на площі Перемоги, вулиці Каунаській; у 3,5-3,9 раза – на Бессарабській площі, вулицях Інженера Бородіна та Семена Скляренка; у 2,5-3,5 раза – на інших постах міста, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;
  • формальдегіду – у 2,2-2,7 раза – на проспекті Перемоги, площах Бессарабській, Перемоги і Деміївській, вулицях Олександра Довженка, Каунаській, Академіка Стражеска (перетин з бульваром Вацлава Гавела), бульварі Лесі Українки; у 1,1-2,1 раза – на інших постах спостережень.

Загалом, порівняно з попереднім тижнем, у повітрі столиці відмічалось підвищення вмісту формальдегіду та деяке зниження вмісту діоксиду азоту; середній вміст інших забруднювальних домішок майже не змінився.

Водночас, за прогнозами Українського гідрометцентру, погодні умови на найближчі дні – не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у атмосфері.

Основний вклад у загальне забруднення атмосферного повітря міста вносить автотранспорт, котельні, ТЕС.

Нагадаємо, у столиці 14 січня вітер побив рекорд за 56 років.

Фото: facebook