У різних меседжерах наразі активно створюють спільноти, де керманичі пропонують спільні поїздки.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Під час локадуну, коли їздити в громадському транспорті можуть не всі, кияни йдуть назустріч один одному. У різних меседжерах наразі активно створюють спільноти на кшталт «Підвези сусіда», «Підвези попутника» тощо, де пропонують спільні поїздки на роботу, якщо маршрути збігаються. До цих чатів мають доступ як водії, так і пасажири.

Журналістка телеканалу «Київ» Вікторія Кісільова спробувала на собі й роль пасажира, і роль водія в таких онлайн-спільнотах.

Спочатку журналістка побувала пасажиркою.

Столичний керманич Дмитро виїхав на роботу неочікувано, тому в нього якраз було вільне місце для Вікторії. Про спільну поїздку кияни домовилися за 15 хвилин до виїзду. До слова, Дмитро – архітектр в одній із будівельних компаній. Має гнучкий графік роботи. Цікаво, що на машині чоловік їздить не завжди. Нещодавно, наприклад, їхав на роботу велосипедом. Однак до спільних поїздок на авто керманич ставиться дуже відповідально.

«Ми всі страждаємо від того локдауну. Єдиний спосіб його швидше закінчити – це те, щоб із нього була якась користь. Так, я погодився когось підвезти, але я сам у масці, і пасажир у масці. А після того, як ми попрощаємося, я ще все оброблю антисептиком. Хоч я сам і не боюся заразитися, адже вже перехворів, але в мене є діти, які не хворіли. А, може, я ще когось підвезу. Тож, я всіх закликаю дотримуватися рекомедацій», – наголосив Дмитро.

Побути водієм у цих умовах Вікторія спробувала не сама, а з усією знімальною групою телеканалу «Київ». Ба більше, підвозили пасажирів на службовій автівці.

Про поїздку із Діаною, яка працює у фармацевтичній сфері, але ще не має спецперепустки, домовилися напередодні.

До слова, пані Діана випробовує на собі послугу «Підвези сусіда» ще з 5 квітня, від початку посилень карантинних обмежень. Жінка каже, що це доволі зручно. Особливо, коли ціни на таксі стали значно вищими, ніж зазвичай.

«Люди дуже оперативно відгукуються. Це буває, як “проїздом”, коли тебе висаджують за метрів 500 до твого місця роботи. А буває, що тебе привозять точно за вказаною адресою. Це дуже зручно», – розповіла Діана.

Дівчина каже, що зараз вона їздить по 2 рази на день майже завжди із водіями спільноти «Підвези сусіда».

«Інколи ці поїздки бувають повністю безкоштовні. Іноді – це мінімальні витрати, які хочеться залишити в якості вдячності. НА моєму досвіді траплялися дуже приємні та позитивні водії», – зазначила пасажирка.

Також Діана розповіла, що ці спільноти можуть бути корисні й для особистого життя.

«Часто буває, що зі мною хочуть познайомитися ближче під час листування, адже номер телефону в спільноті прихований», – сміється дівчина.

Цікаво, що спільноту «Підвези сусіда» у Viber створили лише в понеділок, 5 квітня. Юрій Воскобойник, один із співзасновників чату, розповів, що за декілька днів до спільноти доєдналися близько 3 тисяч користувачів – як пасажирів, так і водіїв.

«Насамперед спільноту створили для лікарів та людей, які забезпечують життєдіяльність нашого міста. Наша ціль це не організувати людям проїзд задля того, щоб, наприклад, погуляти десь. Першочергово варто пам’ятати, що в нас карантин», – наголосив пан Юрій.

Попри те, що більшість киян позитивно оцінили цю ініціативу, все ж знайшовся один корстувач, який поскаржився на спільноту.

«Скарги були більше до мене. Мовляв, я створив майданчик для розповсюдження коронавірусу і на мене через це підуть у СБУ контакти пердавати», – розповів Юрій Воскобойник.

Однак Юрій не розчаровується, адже знає, що зробив добру справу. Відтак, сподівається на свідомість всіх людей.

«Саме зараз, під час карантину, ми все ж таки розраховуємо на відповідальність кожного – і водія, і пасажира. А в майбутньому, можливо, щось будемо думати про те, як убезпечити людей від якихось небезпечних ситуацій», – зазначив співзасновник спільноти «Підвези сусіда».

Нині в соцмережах є чимало груп, де мешканці Києва й області пропонують поїздку або роблять запит на неї, адже в складні часи необхідно єднатися.

Цю ініціативу створили для того, щоб люди могли самостійно допомогти комусь або ж прийняти цю допомому від інших. Та все ж пам’ятайте найголовніше – неважливо, пасажир ви чи водій, під час поїздки обов’язково хоча б одягайте маску. Адже це ваше здоров’я і ваша безпека.

Фото: unsplash