Пошкодження труб можуть відбуватися від того, що житлеі будинків зливають в унітаз різне побутове сміття та засоби гігієни.

Про це повідомили в програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

В одній із багатоповерхівок Шевченківського району мешканці забили на сполох, адже підвал їхнього будинку затопило. Всюди – фекалії та сміття. Через жахливий сморід нестерпно перебувати і в самій будівлі, і на вулиці в радіусі 10 метрів.

Журналістка телеканалу “Київ” виїхала до будинку на вулиці Стеценка, 13 і з’ясувала, що таке затоплення, за словами місцевих, відбувається не вперше. Мешканці будинку неодноразово зверталися до аварійних служб, які начебто ліквідовували причини підтоплень. Але з часом ситуація знову повторювалася. Наразі все це нібито триває вже впродовж двох тижнів.

“У нас кожен рік таке. Каналізація забивається регулярно. Постійно звертаємося до комунальників. Якщо не звертатися, то “попливемо”. Аварійники приходять, прибирають, щось роблять. Нібито відремонтували, але за деякий час знову прориває”, – розповів Олексій, мешканець будинку.

Сьогодні, 16 серпня, станом на 13:00 на місці перебували фахівці Київводоканалу, які намагаються ліквідувати аварію.

“Тут труба переломана. Виходу на той колодязь немає. Усе збирається цією трасою до цього місця. Зарза ми відкачуємо все, а потім трохи далі ставимо корок. Там буде постійно відкачувати все насос. Тоді вже всюди буде сухо. Замінимо трубу, з’єднаємо з будинком і все буде нормально”, – пояснив Сергій, бригадир Київводоканалу.

Попередньо, ліквідація цієї аварії може тривати близько двох днів.

У Керуючій компанії району повідомили, що такі ситуації трапляються в багатьох будинках Києва. Причина – старі каналізаційні мережі. Водночас такі пошкодження труб можуть відбуватися й від того, що мешканці будинків зливають в унітаз різне побутове сміття та засоби гігієни, чим забивають каналізацію.

Також комунальники пояснили, що замінити труби жителі столичних багатоповерхівок можуть за системою співфінансування – коли більшу частину коштів на ремонт виділяє місто, але деякий відсоток суми мають зібрати самі мешканці будинку.

Фото: фейсбук