Довідка 063 - уніфікована форма МОЗу, яка дісно підверджує факт вакцинації.

Після запровадження в столиці “червоної” карантинної зони, аби не потрапити під заборони та обмеження, киянам потрібен документ про проходження вакцинації. З тих чи інших причин, не всім вдалось згенерувати COVID-паспорти у застосунку чи на порталі Дія. Тому містяни вирушили за ними до сімейних лікарів. Про проблеми з якими стикнулися кияни при отриманні документів розповіли в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

Пані Надія разом з чоловіком ще на початку осені отримали повний курс вакцинації. В електронному сервісі отримати Covid-сертифікати незмогли. Тому пішли до сімейного лікаря.  Проте замість очікуваного Covid-сертифікату отримали інший документ.

“Вона роздрукувала нам довідки 063. Почала розповідати, що в нас немає закордонного паспорту і тому, нам видається ось така довідка, вона діє у червоній зоні”, – розповіла Надія.

За словами жінки, вона думає, що їй з чоловіком видали невідповідні документи. І боїться штрафів. Проте керівництво медзакладу, де трапилася суперечка, заспокоює людей: згадана довідка рівноцінна внутрішньому Covid-сертифікату.

“Її можна показувати у місцях громадського відвідування в транспорті. Довідка 063 чинна. Але в зв’язку з тим, що не всі володіють цим питанням, ми рекомендуємо нашим лікарям виписувати, незважаючи одна доза чи дві дози – сертифікат. Тим більше він автоматично завантажується в Дію, і пацієнту не обов’язково звертатися до лікаря, щоб його отримати”, – зазначив Сергій Ціпоренко, директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №2”.

За словами голови Держспоживслужби Києва Олега Рубана, довідка 063 – уніфікована форма МОЗу, яка дісно підверджує факт вакцинації. Але 10% таких паперових документів підроблені.

“Найдієвіший захід – це зареєструватися в Дії та в системі Helsi. Лікар зобов’язаний ввести в систему вакцинацію, така програма МОЗ. І додатково може виписати довідку форми 063”, – додав Олег Рубан.

За інформацією МОЗ, на території України мають юридичну силу і міжнародні, і внутрішні COVID-сертифікати. Допускають до пред’явлення й в електронній формі. Обов’язкова умова для всіх – наявність назви вакцини, виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення. А також підпис лікаря та печатку медзакладу. Дійсними вважаються COVID-паспорти з повною інформацією.

Надія з чоловіком все ж отримали  Covid-сертифікат замість довідки. Але й тут не обійшлося без проблем.

“Вони по факту недійсні, адже в нас були помилки під час внесення даних. Є дата вакцини, є прізвище лікаря, але коректної назви вакцини немає”, – зауважила Надія.

У медзакладі проблему визнають.

“Наш центр робить щодня понад 1 тис вакцинацій, звісно можуть бути помилки. 5-10 помилок щодня ми виправляємо”, – пояснив Сергій Ціпоренко.

Якщо ж в медзакладі не можуть виправити дані, тоді людей направляють до сімейного лікаря чи у центр вакцинації, де проводилось щеплення.

Фото: Київ ТБ