На захисних дамбах в селищі Демидів встановили потужну насосну станцію. Також до роботи залучають три насосні станції місцевих мешканців. Це дозволило знизити рівень води в заплаві р. Ірпінь.

Про це повідомляє голова КОВА Олександр Павлюк.

Міжвідомча комісія по узгодженню режиму роботи дніпровських водосховищ розглянула питання підтоплення домоволодінь у смт Демидів.  Фахівці вже впроваджують комплекс заходів для ліквідації підтоплення.

Зокрема на захисних дамбах в селищі Демидів встановили потужну насосну станцію. Також до роботи залучають три насосні станції місцевих мешканців. Це дозволило знизити рівень води в заплаві р. Ірпінь. 

Окрім цього, воду з заплави скидають у Київське водосховище через резервний шлюз. 

За три дні роботи вода відійшла від будинків приблизно на 10 метрів.

Експерти прогнозують, що вже за тиждень будинки та подвір’я в селищі вдасться звільнити від підтоплень повністю. Залишилось ще багато проблемних питань, щодо відновлення безперебійної роботи самої дамби. Але всі вони будуть вирішені в плановому порядку.

«Окупанти залишили після себе багато руйнувань та горя. Все відновимо, нікого в біді не залишимо. Влада працює та робить все необхідне для відновлювання мирного життя», – підкреслив голова КОВА Олександр Павлюк.

Нагадаємо, що підтоплення виникло внаслідок- руйнування дамби та системи гідротехнічних споруд річки Ірпінь через російську агресію.

Фото: Фейсбук