На Олімпіаді у Токіо виступали 37 спортсменів-киян, з яких двоє привезли бронзові нагороди.

Про це повідомила директорка Департаменту молоді та спорту Києва Юлія Хан.

Так, Україну представляли 153 спортсмени, які вибороли 19 медалей (1 золоту, 6 срібних, 12 бронзових). Таким чином серед 206 країн-учасниць українська Олімпійська збірна в ТОП-20 за загальною кількістю медалей (16 місце).

У Токіо виступали 37 спортсменів-киян, які поповнили скарбничку збірної команди України 2-ма бронзовими медалями:

  • Дар’я Білодід завоювала бронзу з дзюдо у перший день Олімпіади.
  • Ігор Рейзлін завоював другу бронзову нагороду з фехтування на шпагах.

За крок до бронзової медалі були ще двоє київський спортсменів: Ірина Геращенко, яка посіла 4-те місце у фіналі з легкої атлетики (стрибки у висоту) та дзюдоїст Яків Хаммо зайнявши 5-те місце.

Цікаво, що у Департаменті не назвали імені спортсмена з греко-римської боротьби Жана Беленюка, який виборов золото. Імовірно, він поїхав на Олімпіаду не від Департаменту.

Kyiv Media
Жан Беленюк

Тим часом він написав свої висновки про цю Одімпіаду та розповів про проблеми в організації самої поїздки спортсменів на Ігри.

Всі вже чули про проблему з відсутністю тренера у нашої стрибунки з жердиною Марини Килипко, яка посіла п’яте місце – найвищий результат України на Олімпіадах. Я говорив з Мариною і суть проблеми дуже проста. Марина декілька разів зверталася до головного тренера зі стрибків щодо питання включення до делегації її особистого тренера, але не була почута. В підсумку на Олімпіаду поїхала без тренера“, – розповів Жан Беленюк – народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту.

За його словами, йому чудово відомо про обмежену кількість тренерів на команду, і він сам мав певні складнощі на Олімпіаді через це. Але нардеп вважає, що цього разу в Токіо поїхала досить велика кількість “функціонерів”. Йдеться про чиновників Міністерства молоді та спорту.

Думаю, що якби було бажання, можна було б декілька працівників міністерства залишити працювати, а надати можливість тренерам готувати спортсменів під час змагань у Токіо“, – зазначив Беленюк.

Він також додав посилання на повний перелік української делегації.

Крім того, трьох українських легкоатлетів відсторонили від Олімпійських ігор. Українські спортсмени не встигли провести достатню кількість допінг-проб і, як наслідок, були відсторонені від участі в Олімпійських іграх. Хто в цьому винен і чому так сталося, нам теж доведеться з’ясовувати!“, – зазначив депутат.

Зазначив, що й самі спортсмени порушили також питання щодо якості реабілітації після перенесення операцій і травм. Так, спортивний комітер Верховної ради буде розбиратися у тому, чи достатні заходи з боку міністерства були вжиті за останній час у питанні вдосконалення реабілітації спортсменів.

Також Мінспорту має пояснити нинішній стан справ щодо відповідної роботи по реабілітації після передачі цілісного майнового комплексу державної установи “Український медичний центр спортивної медицини Міністерства охорони здоров’я України” до сфери управління міністерства.

Мінмолодьспорту збирається змінити головних тренерів 

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт вважає, що держава надала максимальну підтримку спортсменам і свою частину роботи виконала. Тепер міністерство спитає за результати у головних тренерів у різних видах спорту – повідомив він у коментарі “Суспільному“.

Вадим Гутцайт

Я зараз буду дивитися на всі види спорту, які не отримали нагороди, які нічого не показали на Олімпійських іграх і в яких спортсмени були повністю не готові, щоб перемагати. У нас 23 спортсмени були поруч з медаллю й посіли 4-6-ті місця. Тобто є потенціал. Ми конкурентоспроможні в деяких видах, а в деяких – повний провал… Сто відсотків будемо міняти головних тренерів, збиратись з федераціями, дивитися їхні плани на майбутнє“, – сказав міністр.

Вадим Гутцайт каже, що в 2024 році в Парижі міністерство очікує, що будуть перемоги не тільки в одних і тих же видах спорту, що й раніше, а й мають  додатися нові перемоги в тих видах спорту, де медалей ще не було.

Усі тренери повинні знати, що вони мають відповідати за виступ своїх спортсменів… І федерації теж. Федерації рекомендують міністерству тренерів, які будуть готвувати спортсменів. Міністерство надає кошти. Ми разом співпрацюємо“, – заявив Гуцтайт.

Раніше в Мінмолодьспорту називали суми, які виплатять спортсменам за медалі у Токіо:

  • за «золото» – 125 000 доларів
  • за «срібло» – 80 000 доларів
  • за «бронзу» – 55 000 доларів.

Тим часом розгорівся скандал довкола бронзової призерки Олімпійських ігор – українки Ярослави Магучіх, яка обіймалася зі спортсменкою Марією Ласіцкене, котра виступала від команди Олімпійського комітету Росії. Фото обіймів облетіли низку ЗМІ, в тому числі й російських.

У Міноборони вже чекають Магучіх “на килим”, оскільки вона – молодший лейтенант ЗСУ. У Міноборони зазначили, що російсько-українська війна накладає певні обмеження на спортсменів, які представляють Україну на міжнародних змаганнях.

Нагадаємо, Ірина Коляденко з Київщини виборола бронзу на Олімпіаді в Токіо.

Фото: Фейсбук, скріншот