Партії жертвували по 400 тисяч люди, які шукали роботу на зарплату 15 тисяч гривень.

Понад сотня підставних донорів та заниження витрат на 20 мільйонів гривень – такі порушення виявило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у фінансовому звіті партії «Перемога Пальчевського». Про всі порушення вказано у висновку НАЗК.

Зокрема, про один із банківських рахунків партії взагалі дані відсутні. А коли фахівці НАЗК перевірило шлях надходження внесків, то були виявлені невідповідності щодо 103-х донорів. Зокрема, якщо порахувати внески цих донорів, то виявиться, що вони передали партії Пальчевського більше грошей, ніж заробили за останні 3,5 роки.

Раніше громадський рух «Чесно» також виявляв аналогічні порушення та встановив, що у списку донорів партії Пальчевського були люди, які протягом 2020 року публікували резюме на сайтах з пошуку роботи і очікували на зарплатню в 10–15 тисяч гривень. При цьому ці ж люди перерахували майже по 400 тисяч гривень кожен.

Крім того, НАЗК з’ясувало, що «Перемога Пальчевського» занизила витрати на зовнішню рекламу на 20 млн гривень. При цьому партія замовляла зовнішню рекламу у низки агентств. Одним із таких стало ТОВ «Ай кью ком’юнікейшнз», якому за послуги партія перерахувала 9,8 млн гривень. Зважаючи на той об’єм реклами, який партія  продукувала ще задовго до місцевих виборів, витрати занижено на 20,4 млн гривень.

Більше подробиць розповів у програмі «Київ.Newsroom» на телеканалі «Київ» розповів аналітик з партійних фінансів руху «Чесно» Ігор Фещенко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Пальчевський не заплатив гроші своїм агітаторам. Люди через це прийшли мітингувати під КМДА.

Фото: Чесно