Причиною назвали проведення релігійних заходів і богослужінь у святкові дні на початку січня.

Протиаварійні роботи у костелі святого Миколая продовжать до 31 січня. Попередньо домовлений термін завершується 20 січня — пише у своєму Фейсбуці адвокат Мустафа Найєм.

Зі слів Найєма, підрядник ТОВ «Укрспецреставрація» повідомив, що не встигає завершити ремонт згідно з попередніми домовленостями.

«Одна з головних причин — проведення релігійних заходів і богослужінь у святкові дні на початку місяця. У цей час роботи доводилося призупиняти» — пише він.

17 січня відбулося засідання робочої групи з питань громадського контролю за протиаварійними роботами у костелі.

«На ній служба замовника (Бондаренко А.О.) повідомив, що ремонтні роботи майже завершено. Залишилося встановити опалення і перевірити його. На це додатково потрібно 4-7 робочих дні. Крім цього, робоча група поки не отримала звітної документації щодо проведених робіт. А це важливо для перевірки результатів роботи та розуміння, на що пішли кошти благодійників. Ми далі будемо контролювати, аби такі документи були отримані» — вказано в повідомленні.

Найєм вказує, що остаточний розрахунок з підрядником буде лише після перевірки виконавчої документації та актів виконаних робіт. Усю звітність мають переглянути члени робочої групи.

Як ми писали, реставраційні роботи в костелі можуть завершити до 1 червня 2022 року, коли будівлю передадуть в користування римо-католицької парафії. Загальну вартість відновлення в Мінкульті оцінювали мінімум у 75 мільйонів гривень.

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася 3 вересня.

Фото: Фейсбук