У Київському дитячому діагностичному центрі вимагали хабарі з лікарів та підробляли свідоцтва про вакцинацію.

Про це розповіли у столичній прокуратурі.

Згідно з матеріалами слідства, керівниця медзакладу організувала схему, за якою підпорядковані їй лікарі щомісячно відраховували їй частину своєї заробітної плати для того, щоб продовжувати працювати у цій установі. Розмір “данини” залежав від кількості робочих змін лікарів.

Під час документування протиправної діяльності задокументовано вимагання та одержання керівницею центру грошових коштів від лікарів на суму 46 тис. грн. Після чергової передачі неправомірної вигоди у розмірі 30 тис. грн її затримали.

Крім цього, встановлено, що група осіб, до складу якої входили керівниця та один з лікарів цього медичного центру, колишня радниця заступника голови КМДА та ексзаступник міністра соціальної політики України, організували внесення до інформаційної системи Helsi.me завідомо неправдивих відомостей про вакцинацію громадян від COVID-19 без її фактичного проведення за грошову винагороду у розмірі 250 доларів США.

Так, двоє з учасників групи здійснювали пошук потенційних клієнтів та приймали від них замовлення, після чого передавали дані про замовників директору закладу охорони здоров’я, яка скеровувала відповідні списки лікарю.

Надалі відомості про начебто здійснену вакцинацію цих громадян вносились іншим учасником групи до електронної системи eHealth для подальшого завантаження до Єдиного порталу державних послуг “Дія”.

На даний час на підставі ухвал суду проведено обшуки за місцями роботи та проживання фігурантів кримінального провадження.

Під час обшуків вилучено мобільні телефони, чорнові записи, а також копії паспортів громадян України, які підтверджують протиправну діяльність. До початку обшуку одна з підозрюваних викинула свій мобільний телефон у вікно, а інша – сховала вимкнутий гаджет за шафою.

Очільницю медустанови затримано в порядку статті 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 362 КК України, іншим трьом фігурантам наразі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Нагадаємо, цього тижня в аеропорту “Бориспіль” виявили ще 11 COVID-сертифікатів з ознаками підробки.

Фото: facebook