Всього вирубано майже 20 гектарів.

На Київщині підприємство ТОВ «Подол-Експо» сплатило майже 900 тисяч гривень за незаконну рубку дерев. Про це повідомляє прес-служба екоінспекції у Фейсбук.

Вказано, що в грудні 2021 року під час проведення перевірки Держекоінспекцією встановлено, що на території села Проліски Пристоличної сільської ради Бориспільського району підприємство проводило незаконну вирубку дерев на двох ділянках загальною площею майже 20 га з порушенням вимог Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах.

«Державні інспектори провели заміри наявних пнів та розрахували збитки завдані довкіллю. У результаті підприємству виставлено претензію на суму 865 945 гривень для добровільної сплати в порядку досудового врегулювання спору» — йдеться в повідомленні.

ТОВ «Подол-Експо» сплатило суму претензії у повному обсязі, кажуть в інспекції.

Крім того, до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за порушення вимог статті 153 КУпАП притягнуто посадову особу.

В Держекоінспекції додають, що протягом 11 місяців 2021 року складено майже 6 тисяч протоколів за порушення природоохоронного законодавства та розраховано понад 470 мільйонів гривень збитків у сфері лісів та рослинного світу.

За даними з відкритих джерел, серед власників ТОВ «Подол-Експо» — ТОВ «НОВА ПОШТА ЦЕНТР».

Нещодавно під Києвом екоінспекція вдруге впіймала комунальне підприємство на забрудненні річок.

ДОПОВНЕНО від 13:28 14 січня.

В “Новій пошті” уточнюють, що зелені насадження були видалені приблизно на 3 гектарах, а не на всій ділянці у 20 гектарів. Та надають таке роз’яснення:

“Ми планували будівництво сортувального терміналу і шукали земельні ділянки з відповідним цільовим призначенням під забудову.

У 2021 році ми придбали права на компанії, які володіли такими землями у Бориспільскому районі. Вони повністю відповідали цільовому призначенню необхідному для забудови, тому ми і розпочали процес підготовки будівництва. Попередньо ми впевнилися, що ці земельні ділянки виведені із статусу лісових ділянок ще в 2004 році та включені до меж населеного пункту с. Проліски.

Будівництво терміналу було доручено компанії «Подол-Експо», керівництво якої при проведенні підготовчих робіт допустило порушення встановленого законом порядку видалення зелених насаджень на території населених пунктів, за що керівника компанії «Подол-Експо» притягнуто до адміністративної відповідальності, а компанія сплатила обчислені державою збитки за таке видалення. Наразі усі роботи по будівництву зупинені.

Нова пошта дійсно занепокоєна ситуацією, що склалася, не уникає відповідальності і зараз намагається повернути роботу компанії «Подол-Експо» у правове поле. Вже на сьогодні ми сплатили до бюджету 865 945  грн штрафу,  висадили близько 30 гектарів нових насаджень у лісах біля сіл Кийлів, Старе та Вишеньки. Плануємо надалі озеленення територій”.

Фото: Фейсбук