Журналіст Дмитро Реплянчук підозрює, що сторінка Колоцея в соцмережах, де він заперечує свою провину, насправді фейкова.

Підозрюваний у звірствах в Бучі Сергій Колоцей заявляє про свою непричетність до цих подій, однак відмовляється виходити на зв’язок із українськими журналістами, аби обговорити деталі. Про це повідомляє журналіст Слідство.Info Дмитро Реплянчук.

За його словами, Слідство.Info допомагало правоохоронцям встановити особу Колоцея (мова про відео, де він відправляє поштою вкрадену кришку багажника).

Усю знайдену журналістами інформацію щодо Колоцея правоохоронці згодом долучили до матеріалів справи.

Крім того, Колоцея впізнали декілька людей, яких він катував.

«В результаті, сам Колоцей і підтвердив знайдену нами інформацію: що на фото дійсно він, що він відправляв кришку багажника і що він родом з Білорусі. Тепер трохи про те, що мені відомо про деталі справи Колоцея. На нього прямо вказали кілька свідків та один потерпілий, які пережили страшний геноцид в Бучі. Вони добре запамʼятали обличчя свого кривдника, і тому одразу впізнали його на відео з білоруського поштового відділення» — пише Реплянчук.

Після публічного оголошення підозри деякі білоруські медіа (Колоцей — білорус) написали, що українські правоохоронці, мовляв, помилились. Що він нібито є цивільною особою і не має стосунку до військової служби та до геноциду в Бучі.

В Інстаграмі в цей же час була створена сторінка, підписана як «Сергей Колоцей» та з фотографією Колоцея.

Реплянчук сумнівається в тому, що сторінку дійсно веде Колоцей — вийти на зв’язок із її автором не виходить вже тривалий час.

«У нас немає жодних прямих підтверджень, що ця сторінка в Інстаграмі – це дійсно сторінка Колоцея, і що саме він її веде (…) Утім, більш ніж за добу переписки в “діректі” нібито Колоцей жодного разу так і не відповів на дзвінок. Автор сторінки звинувачував мене у фейкових підозрах та наклепі, називав жертв геноциду в Бучі, які впізнали його на фото – “лжесвидетелями” та постійно публікував мої повідомлення у себе в профілі, додаючи “максимальный репост!!!”. При цьому, повідомлення та відповіді були обрізані та поміняні місцями, аби спотворити контекст діалогу» — вказує він.

Реплянчук уточнює, що коли запропонував нібито Колоцею по відеозвʼязку поговорити зі свідками та потерпілими, то співрозмовник запропонував приїхати в Білорусь, де «разом з їхніми правоохоронними органами» розставити всі крапки над «і».

«… зараз це виглядає як агресивні вимоги від Колоцея видалити усю інформацію без готовності щось пояснити або дати реальні відповіді. А він, нагадаю, є офіційним підозрюваним в особливо тяжких злочинах» — підсумовує журналіст.

Нагадаємо, Колоцей став першим окупантом, якому офіційно висунули підозру у вбивстві цивільних у Бучі.

Фото: Фейсбук