У 2015 році під парламентом від вибуху гранати загинув один нацвардієць, троє отримали поранення. Пізніше вони померли на лікарняних ліжках.

Про акцію пам’яті під стінами парламенту повідомило Міністерство внутрішніх справ.

Церемонія вшанування пам’яті нацгвардійців-строковиків, які 31 серпня 2015 року загинули під час несення служби, відбулась на площі Конституції, біля Верховної ради України. На захід запросили родичів загиблих бійців – Ігоря Дебріна, Дмитра Сластнікова, Олександра Костину та Богдана Дацюка.

Також прийшли міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, командувач Нацгвардії Микола Балан, спікер парламенту Дмитро Разумков. Присутні поклали квіти до меморіальної дошки загиблим.

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року, у Верховній раді обговорювалось питання децентралізації та надання окремим районам Донецької та Луганської області особливого статусу. В цей час під стінами парламенту розгорілись сутички між демонстрантами та правоохоронцями. Обурені схваленням змін до Конституції, протестувальники закидали споруду парламенту димовими шашками й підірвали посеред кордону правоохоронців бойову гранату.

У результаті вибуху загинув один гвардієць та постраждало ще троє солдат. Відразу ж після трагедії перестало битись серце 25-річного старшого солдата Ігоря Дебріна. Наступного дня від отриманих поранень пішли з життя 21-річний солдат Дмитро Сластніков та 20-річний солдат Олександр Костина. Згодом, не приходячи у свідомість, помер і 25-річний солдат Богдан Дацюк“, – нагадали в МВС.

Усі загиблі проходили строкову службу у Першій президентській бригаді оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка, що входить до  Північного оперативно-територіального об’єднання Нацгвардії.

На сьогодні Шевченківський суд Києва розглядає по суті справу про терористичний акт. Першому обвинуваченому у справі суд призначив цілодобовий домашні арешт і зобов’язав Сергія Крайняка не покидати будинок в селі Київської області, де він зареєстрований, і носити електронний браслет.

Інший обвинувачений Ігор Гуменюк досі залишається під вартою.

Фото: МВС