Люди вважають вчорашнії дії силовиків акцією «реваншу» антиукраїнських сил.

Сьогодні під будівлею Служби безпеки на вулиці Володимирській у Києві активісти протестують проти обшуків у Музеї Революції Гідності. Про це йдеться на офіційній сторінці заходу у Facebook.

Мітинг почався близько 11:00. Всього під СБУ прийшли кількадесят людей: це представники інтелігенції, науковці. Серед мітингувальників також є директор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло. До активістів на діалог вийшов представник Служби безпеки, в цілому акція проходить мирно.

В анонсі до акції протесту організатори зазначили, що, провівши обшуки, силовики спробували «дискредитувати проукраїнські сили».

«Обшук 19 листопада у Музеї Революції Гідності та квартирі директора – прояв зневаги до цінностей, за які виходили люди на Майдан і провокація з боку правоохоронних служб та спроба дискредитації проукраїнських сил з подальшими діями реваншу… ніхто не може принижувати українські інтереси, за які виходили люди і боронили власним життя, ніхто не має права дискредитувати цю сторінку нашої історії і ніхто не змириться зі свавіллям влади та безглуздими методами залякування людей через обшуки» — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вчора поліція у супроводі СБУ провела обшуки в Музеї Революції Гідності: керівництво закладу підозрюють у зловживанні службовим становищем при використанні 100 мільйонів гривень бюджетних коштів. Ці гроші були сплачені у якості передплати компанії, яка мала почати зведення Музею Революції.

В Музеї заявляють, що кошти сплатили тоді, коли на ділянку, де мало початися будівництво, не було накладено арешт Генпрокуратурою. Коли аванс сплатили, ділянку арештували через те, що ГПУ не закінчила слідчі дії щодо масових вбивств на Інститутській взимку 2014-го. В Музеї також кажуть, що закон дозволяє відтермінування звітування за авансові кошти.

Фото: Facebook