На батьківщині Боленкова звинувачують у підпалі відділення податкової служби.

Під будівлею Служби безпеки України на вулиці Володимирській у Києві одночасно відбувається дві акції протесту. Про це повідомляє «Укрінформ».

За даними видання, одні мітингувальники прийшли підтримати видворення з України громадянина Білорусі Олексія Боленкова, інші, навпаки — виступають категорично проти. На думку противників видворення, таким чином влада України хоче «підіграти» режиму Лукашенка.

В акції проти депортації беруть участь близько 50 осіб, вони, зокрема, тримають плакати: «СБУ, вам нема більше чим займатись?», «Україна без Лукашенка» та ін. Крім того, мітингувальники вимагають скасувати депортацію білоруса Артура Кондратовича, якого вже затримували в 2019 році за запитом із Білорусі через Інтерпол.

Учасники іншої акції тримають плакати з написом: «Боленков – один із засновників терористичного ліворадикального угрупування Ревдія».

Олексій Боленков

Ще у квітні цього року Нацполіція та СБУ провели обшук в квартирі Боленкова, який називає себе анархістом. Правозахисники організації «Без кордонів» заявляють, що депортація Боленкова обґрунтована постановою СБУ.

Друзі Боленкова розповідають, що той в’їхав до України в 2017 році після того, як у Білорусі його звинуватили в спробі підпалити відділення податкової служби в Гомелі. Правоохоронці примушували анахіста до співпраці з силовими службами, а після відмови відкрили щодо нього кримінальне провадження. В Україні він перебував на підставі посвідки на тимчасове проживання.

Кілька днів тому під посольством Білорусі в Києві побилися противники і прихильники Лукашенка.

Фото: Укрінформ