В КМДА запевняють, що збережуть.

Сьогодні у Києві на Малій Житомирській відбувся мітинг: активісти вимагали врятувати історичну садибу Мурашка від руйнування. Про це йшлося в програмі «Київ NewsRoom» на телеканалі «Київ».

На мітинг прийшло півтора десятка людей: вони також вимагали надати нормальне житло єдиному мешканцю садиби Мурашка — Олександру Глухову. Акція минула спокійно.

Натомість в КМДА запевняють, що і садибу Мурашка, і кілька прилеглих будинків (на Малій Житомирській, 12-А, 12-Б, 14-А, 14-Б) відремонтують. В чотирьох будинках вже почали аварійні роботи, комунальники відключили газ і водопостачання, а з мешканцями ведуть переговори про виселення. Щоправда, не всі люди хочуть покидати свої квартири.

Як повідомив телеканалу «Київ» заступник директора Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк, хоч в садибі Мурашка нині офіційно проживає дві людини, з міркувань безпеки їх вкрай важливо відселити.

«Насправді на сьогоднішній день об’єкт знаходиться в активній фазі руйнівних процесів. Вкрай важливо виселити звідти людей, бо це і їх безпека, і найголовніше — це безпека будинків і громадян навколо» — повідомив Анжияк.

Також чиновник розповів, що Олександру Глухову та його доньці (єдиним офіційно зареєстрованим мешканцям садиби) місто вже виділило житло.

«Олександру Дмитровичу та його доньці ще 26 лютого було виділено житло, площею 64,8 метра в Голосіївському районі Києва. Варто звернути увагу, що Олександр Дмитрович має приватизовану жилплощу і це фактично є комунальне майно, яке в аварійному стані. Місто розуміє цю проблему, і виділило Олександру Дмитровичу квартиру в новобудові» — повідомив чиновник.

Раніше ми повідомляли про те, як КМДА збирається реставрувати садибу Мурашка та прилеглі будівлі.

Фото: фейсбук