Без виселення в будинку начебто неможливо виконати протиаварійні роботи.

На вулиці Мала Житомирська у Києві представники Муніципальної варти та Департаменту культури КМДА намагаються увійти до приміщення садиби Мурашка. При цьому начебто було виламано двері — про це повідомив єдиний мешканець будинку Олександр Глухов в спільноті «Врятуймо садибу Мурашка».

За словами чоловіка, приміщення «штурмують».

«Зараз Депкультури разом з муніципальною охороною/вартою знову штурмують будинок на Малій Житомиській 12-а, в якому я живу. Щойно виламали двері в будинок. Я лежу хворий, мені ніхто з адміністрації не дзвонив» — написав він.

Натомість в Департаменті культури КМДА повідомили, що в будівлі самовільно проживають невідомі особи, і що їх таким чином намагаються виселити.

«Садиба Мурашка знаходиться в аварійному стані і потребує термінових рятувальних робіт, які неможливо почати через рейдерське захоплення частини будівлі. Крім професора Олександра Глухова, який врятував від знищення історичну будівлю і з яким місто насправді продовжує перемовини щодо надання іншого житла, тут проживають ще певні особи, які самовільно встановили сучасні броньовані двері на майже всіх поверхах напівзруйнованої будівлі, нелегально протягнуті від щитової електродроти вуличного освітлення, відкрили нелегальний пункт прийому склопосуду та вторсировини. Все це сьогодні було досліджено та зафіксовано представниками ДСНС. Це необхідно, аби звільнити будівлю від усіх незаконно перебуваючих там осіб, взяти об’єкт під охорону, вивести з експлуатації та почати врешті-решт протиаварійні роботи. І все це – наголошую – жодним чином не стосується пана Глухова, який живе у садибі цілком законно і якому місто шукає альтернативне житло» — зазначила директорка департаменту Яна Барінова в коментарі BigKyiv.

Нагадаємо, в КМДА запевняють, що садибу Мурашка та житловий будинок хочуть реставрувати та зробити з місця культурний хаб, кошти на реставрацію є, проте її не розпочнуть допоки не знайдуть постійне місце проживання сім’ї, що вже 30 років мешкає в пам’ятці.

Також в КМДА представили покроковий план порятунку садиби.

Фото: Фейсбук