Міністр охорони здоров'я наразі - Максим Степанов.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні, 17 травня, під стінами Верховної Ради України, зібралося кілька десятків людей, що вимагали відставки міністра охорони здоров’я – Максима Степанова.

За словами Дмитра Шерембея, співорганізатора мітингу, це перша акція, на яку не запрошували людей. Замість них на площі Конституції розставили лампадки – у пам’ять про тих, хто помер від ускладнень коронавірусної хвороби.

До слова, усього летальних випадків від COVID-19 в Україні вже понад 48 тисяч.

Цікаво, що деякі учасники акції навіть не знали, кого вони закликають піти у відставку. На питання журналістів щодо того, хто такий Степанов, деякі мітингувальники не відповідали, а ховали обличчя й відверталися. А ті, хто відповідали, чесно зізнавалися, що не знають.

Важливо, що в партії «Слуга народу» вже заявили, що готові проголосувати за відставку міністра Степанова, а прем’єр-міністр вже вніст на розгляд Ради відповідне подання. Причина звільнення – нібито провал вакцинальної кампанії. Сам Максим Степанов за власним бажанням звільнятися не поспішає.

Андрій Вігірінський, політичний експерт, зазначив, що звільняти людину, з точки зору держправління, доречно тоді, коли є гарантія, що хтось інший впорається із завданнями звільненої людини краще.

«Поки що таких підстав, із прив’язкою до МОЗ, та передумов я не бачу. З точки зору держправління, коли вам кажуть, що причина провалу вакцинальної кампанії – один Степанов, то це дурниці. Тому що питання, яке стосується вакцинації – це питання нацбезпеки, щодо якого проводить щотижневі наради президент. Якщо ж питання стосується компетенції президента – тоді це його питання, давайте його у відставку відправляти. Але ж так мова не йде», – наголосив Андрій Вігірінський.

Фото: фейсбук