Польща натомість звинувачує Україну у блокуванні залізничних перевезень.

Українські автомобільні перевізники провели акцію біля посольства Польщі у Києві. Вони невдоволені тим, що Польща блокує автомобільний транзит для України всупереч положенням Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, повідомляє Асоціація міжнародних автоперевізників України у Fb.

«Починаючи з 2019 року Польський уряд поступово зменшує квоту дозволів на міжнародні перевезення для українських перевізників, створюючи штучні перешкоди для доставки українських товарів до країн ЄС. У 2021 році польським Урядом вперше не було надано Україні жодного додаткового дозволу. Починаючи з жовтня 2021 року українськими перевізниками вичерпано всі наявні дозволи Республіки Польща» — вказано в повідомленні.

Асоціація вказує, що «тисячі українських перевізників, що здійснювали рейси до 12 країн Європейського союзу, зупинили свою роботу».

Обмеження кількості дозволів українські перевізники розцінюють як створення штучних перешкод для доставки українських товарів на ринок ЄС.

Поляки у відповідь звинувачують «Укрзалізницю» у блокуванні всіх транзитних залізничних перевезень зі Сходу через територію України до Польщі. А Україна вирішила подати запит на консультації з Європейським Союзом у зв’язку із запровадженими Варшавою обмеженнями.

Відомо, що цю проблему президент Зеленський буде обговорювати під час візиту до Польщі та переговорів із президентом Анджеєм Дудою. Візит розпочався 20 грудня і триватиме 2 дні.

Фото: Фейсбук