Частина «активістів» не змогли пригадати, як потрапили на мітинг.

У Києві під посольством Франції сьогодні зранку мітингувало близько сотні людей. Вони представилися «звичайними киянами», які виступають проти виділення землі на будівництво магазинів торговельної мережі «Ашан» в Україні — повідомила з місця подій кореспондентка програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ». 

Учасники мітингу заявили, що магазини французького бренду Auchan начебто працюють на окупованій території Криму, і назвали це «торгівлею на крові». При цьому мітингарі відмовилися назвати організацію чи установу, яку вони представляють, і з журналістами спілкувалися неохоче.

На плакатах є лише одне прізвище — Янченко

«Ми хочемо получити відповідь від посольства Франції, як вони відносяться до діяльності української філії «Ашану» при нарушенні усіх законів України, при нарушенні всіх європейських законів» — не представившись, спробував пояснити один із протестувальників.

Зауважимо, що на деяких плакатах, які тримали мітингарі, було вказане прізвище Янченко — ймовірно, мова про депутатку «Слуги Народу» Галину Янченко, яка є головою тимчасової слідчої комісії ВР, яка розслідує незаконне вилучення у мережі «Ашан» земельних ділянок на 220 мільйонів гривень. Мова про 27 гектарів в Одеській області, які були відсуджені у рітейлера місцевою прокуратурою на користь АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів). Янченко назвала цей інцидент «узаконеним рейдерством».

ТСК на чолі з депутаткою ініціює об’єднання кримінальних проваджень у судах по цій справі, а також кадрове перезавантаження АРМА. Землі, що були відчужені у «Ашана», у результаті дісталися столичній компанії «Пелучо» зі статутним фондом лише в 5 тисяч гривень.

Фото: скріншоти