Їхнє звернення пообіцяли взяти до уваги.

Під Офісом президента України на вулиці Банковій сьогодні мітингували кількадесят військових пенсіонерів. Вони вимагали перерахунку пенсій — кажуть, що отримують у кілька разів менше коштів, ніж їм гарантує закон. З пікетувальниками спілкувалися журналісти програми «Київ NewsRoom» телеканалу «Київ».

Колишні військові приїхали до Києва з різних міст України. Близько 10:00 вони зібралися під Будинком офіцерів, а звідти пішки рушили до ОПУ. На думку пенсіонерів, Україна заборгувала їм близько 40 мільярдів гривень через припинення різних виплат — за стаж, секретність, ітд. Кільком тисячам пенсіонерів вдалося відстояти виплати в судах, але інші поки що змушені шукати справедливості через акції протесту.

«Секретність — не платять, вислугу років зменшили на 20 відсотків, за неперервність служби не платять 40 відсотків, преміальні — не платять, особливі умови служби — не платять.

Зараз пенсія у мене — 13 тисяч 17 гривень. А мала б бути — мінімум 26 тисяч. Вибачте мене, я життя своє поклав на службу» — розповів один з мітингарів.

У тому, що не отримують належних пенсій, учасники акції звинувачують в тому числі й міністра оборони Андрія Тарана.

«Нас десь 500-600 тисяч, і нам платять у 2-3 рази менше того, що закон нам дав. Ми ставимо завдання — звільнення міністра оборони, як людини, яка працює проти Збройних Сил, проти патріотичного виховання. Він жодного рішення Верховного Суду не виконав» — заявляють організатори акції.

Пенсіонерам вдалося передати своє звернення з вимогами представникам Офісу президента — там їм пообіцяли, що влаштують з цього приводу спеціальну конференцію. Після цього акція протесту завершилася.

Сьогодні им писали про те, що служба зайнятості Києва з початку року працевлаштувала близько 150 колишніх військових.

Фото: скріншоти