В притулку, за словами волотерів знаходиться більше 100 собак, яких б’є, та морить голодом власниця притулку Яна Ренк.

Про це зоозахисники Ярослава Коба та Юлія Трусанова розповіли в Facebook.

Як зазначається, кілька місяців тому, до організації URSA звернулися волонтери, які розповіли, що в селі Кухарі, Вишгородського району, знаходиться притулок для тварин – Лора.

В притулку, за словами волотерів знаходиться більше 100 собак, яких б’є, та морить голодом власниця притулку Яна Ренк.

Сам притулок – закритого типу, в який не пускають відвідувачів, а допомогу для притулку, Яна приймає лише у вигляді фінансових пожертв на карту.

Волонтерка Анка Музика написала заяви до поліції, в ході слідства правоохоронними органами було вирішено зробити офіційних огляд території у супроводі представників ветеринарної медицини.

Тож, на чолі з поліцією та місцевими представниками влади зоозахисники відправилися в село Кухарі. Власниця притулку довгий час не погоджувалась відкривати двері, тому поліції довелося зламувати замок, аби потрапити на територію.

Те, що вони побачили на території їх вразило.

“Одна собака – просто лежала мертва у вольєрі, більше 70 собак потребують термінового лікування, інші – просто худющі, з ранами на тілі, з кістками, що стирчать, просто доживають лічені дні.  Сотня тварин стала заручниками людської жорстокості та бажанню наживи. Адже, повторюю на утриманння тварин, Яні щомісяця надходили чималі суми від небайдужих, от тільки до собак вони чомусь не доходили”, – йдеться в дописі.

 

 

Натомість власниця притулку Яна Ренк повідомила, що проблемі дійсно є, але вона виникла через «рятувальників» і “гівнопрацівників”, які скарги штовхали на ресурсах з оголошеннями, зробили все, щоб рейтинг зганьбити і тут ніхто не хотів працювати”.

Я ніколи не хотіла створювати притулок і ніколи не змінювала цю позицію, я робила все як могла і вміла і намагалася все змінити, щоб тут ніколи не було як в інших притулках. Але я не припускала, що люди майже всі відморозяться і залишуся сама зі своєю обіцянкою з 2014 року. Тоді я обіцяла чужим собакам, що не кину їх і не зраджу”, – прокоментувала Яна.

Наразі триває слідство, відкрито кримінальну справу за статтею 299 ККУ, жорстоке поводження з тваринами.

Також зоозахисники заключили договір аренди з власником приміщень де знаходяться тварини і тепер вони можуть офіційно знаходиться на території притулку.

Фото: facebook