Територію двох майбутніх заказників на Київщині незаконно віддали під забудову.

Про це повідомив Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

У повідомленні зазначили, що «чорні реєстратори» незаконно віддали під забудову територію майбутніх заказників «Печера Геонавт» площею 8 га та «Ірпінський затишок» площею 15 га.

Так, «Печеру «Геонавт», що знаходиться на землях Київського лісгоспу (Козинське лісництво) під Обуховом, незаконно, без згоди самого лісгоспу, передана під котеджну забудову. Печера «Геонавт» – єдина у Київській області печера природного походження. Її довжина – близько 60 метрів. У разі будівництва тут котеджів її буде знищено», – зауважили у дописі.

Те ж сталося і з територією майбутнього заказника «Ірпінський затишок» у місті Ірпінь, де ділянка соснового лісу, що знаходиться на землях Київського лісгоспу (Ірпінське лісництво), також без згоди лісгоспу незаконно передана під будівництво багатоповерхових будинків.

Київський еколого-культурний центр наголосив на тому, що це – не єдині випадки. Минулого року «чорні реєстратори» незаконно відібрали у Фастівського лісгоспу територію лісового заказника загальнодержавного значення «Урочище Унава» площею близько 700 га та передали приватній фірмі під забудову та продаж землі. Крім цього, «чорні реєстратори» незаконно відібрали у того ж Фастівського лісгоспу ще близько 200 га лісів і передали тій же приватній фірмі під продаж землі та забудову. Київський еколого-культурний центр вже подав позов до суду.

До слова, минулого літа «чорні реєстратори» незаконно передали право користування землею в заказнику «Троєщинські луки» площею близько 200 га під забудову багатоповерхівками. Зараз на захист заказника «Троєщинські луки» Київська міськрада та КЕКЦ ведуть судові розгляди одразу у трьох судах.

Фото: Фейсбук