У шелтері постраждалі можуть укритися від біди й отримати комплексну допомогу - медичну та психологічну.

У п’ятницю, 23 квітня, Православна церква України відкрила у Київській області Шелтер святої княгині Ольги — будинок для жінок, що зазнали домашнього насильства.

Про це повідомив митрополит ПЦУ Епіфаній на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, у закладі постраждалі можуть укритися від біди й отримати комплексну допомогу: найперше, духовну, психологічну, а також, за потребою, — медичну, соціальну.

«Цей заклад розташований на Київщині й носитиме ім’я однієї з найвидатніших жінок в історії України, мудрої та сміливої, вольової та розсудливої святої рівноапостольної княгині Ольги. Ми хочемо допомогти та прихистити жінок і дітей, які зіткнулися з жахіттям домашнього насилля, переслідування, агресії. Недарма „шелтер“ українською мовою перекладається як „притулок, укриття, прихисток“», — наголосив очільник церкви.

Митрополит Епіфаній відзначив, що пандемія, карантинні обмеження та інші соціально-економічні фактори спровокували сплеск домашнього насильства у світі та в Україні зокрема.

«За даними Мінсоцполітики, лише за минулий рік кількість відповідних звернень збільшилась на 66%, а в кожній другій родині, що перебуває в складних життєвих обставинах, фіксують прояви насильства. Абсолютна більшість постраждалих — це жінки й діти», — нагадує керівник ПЦУ.

Як повідомляє прес-служба Київської Митрополії ПЦУ, проєкт було реалізовано Управлінням соціального служіння та благодійності ПЦУ Елеос-Україна, спільно з партнерами та меценатами.

Митрополит Епіфаній оглянув кімнати будинку, поспілкувався з численними гостями, які посприяли в реалізації цього задуму, відзначив їх церковними нагородами та подарував для шелтера ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

Нагадаємо, в Конча-Заспі відкриють Центр дитячого правосуддя з розслідування випадків насильства над дітьми.

Фото: facebook