Протягом наступних 100 років на об'єкті планують зберігати відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької та Южно-Української.

Перекрили в’їзд до зони відчуження. Так мешканці Іванківської територіальної громади вимагають компенсацію за будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива, повідомляє з місця події кореспондент «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сховище розташоване поблизу ЧАЕС, тут вже завершили першу чергу будівництва. Як тільки прокладуть залізничні шляхи, радіоактивні відходи сюди звозитимуть із Хмельницької, Рівненської та Південно-української АЕС. За словами активістів, законодавство передбачає понад три мільярди гривень компенсації мешканцям Іванківської та Поліської ОТГ та міста Славутич, з якими межує сховище.

Мітингарі наголошують: коштами розпоряджається Київська облдержадміністрація, і робить вона це начебто «вручну та несправедливо». Люди вимагають ухвалити законопроект, який би врахував їхні вимоги.

«Перше, що ми вимагаємо — чіткий механізм розподілу коштів. (…) Іванківський район — 30 тисяч населення — він претендує на 50% цих коштів, Славутич — 24 тисячі — на 40%, Поліський район — 6 тисяч — на 10% коштів. Це перше. З заключенням прямих договорів між «Енергоатомом» і територіальними громадами, щоб кошти, які були освоєні, зразу перераховувались на казначейські рахунки громад» – зазначив Микола Василенко, голова Іванківської райради.

Мешканці Іванківської отг кажуть: зверталися до обладміністрації, але натомість начебто чули лише відмовки. Наголошують: якщо їх не почують, знову перекриватимуть дорогу, але вже на довший час.