Російські військові під час окупації передмість Києва місцями не дозволяли волонтерам провозити їжу для місцевих жителів.

Про це повідомив волонтер, журналіст і правозахисник Костянтин Гудаускас у інтерв’ю сайту “Гордон”.

За словами волонтера, орки не допускали на окуповані території волонтерів з їжею, при цьому деяким окупантам полюбився хліб і собача їжа, яку привозили волонтери на окуповані території.

“Перший час орки не пускали нашу допомогу і забирали все. Це були буряти. Я б сказав, вони виглядали, як бомжі. Коли я їх побачив вперше, не повірив, що вони солдати. Єдине, що на це вказувало, – зброя і наявність колорадських стрічок, якими вони були обв’язані з ніг до голови. Після того, як я бачив українських хлопців на блокпостах, дивлячись на росіян, думав, що потрапив кудись в чистилище. Вони були такі брудні, немов у Ворзелі років зо два стояли і не милися, і дуже голодні”, – зазначив Гудаускас.

Він додав, що гарячий хліб в перший час був “перепусткою” на окуповані території.

“Одного разу я віз собачий корм. Там були німецькі консерви. Буряти забрали цілу упаковку, а потім ще сказали, що консерви смачні дуже. В принципі, оскільки вони були голодні, я щоранку заїжджав в “Сільпо” і купував гарячий хліб. Цей хліб був моїм пропуском. Вони мліли від нього, говорили, що такого смачного ще не їли”, – повідомив волонтер.

І пояснив, що нерідко окупанти погрожували волонтерам розстрілом і забороняли евакуацію людей.

Фото: Фейсбук