Учасники акції невдоволені новими правилами розміщення тимчасових споруд, запропонованими депутатами Київради.

Про це повідомляє Укрінформ.

Сьогодні, 22 липня, під будівленю Київської міської державної адміністрації вийшли на мітинг представники столичного бізнесу. Зібралося близько 500 осіб.

Зокрема учасники акції протестують проти проекту рішення Київради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві».

Підприємців нібито не влаштовують нові правила розміщення МАФів.

На плакатах активістів можна побачити такі написи: «Малий бізнес проти МАФії Кличка», «Кличко, не відбирай у мене останнє», «Пане Президенте, допоможіть врятувати бізнес від МАФії Кличка».

Важливо, що біля КМДА чергує поліція. Наразі ситуація спокійна.

Нагадаємо, у Київраді зареєстрували два проекти рішення щодо нових правил розміщення тимчасових споруд. Депутати вважають, що ухвалення цих рішень дозволить за декілька років прибрати кіоски, які заважають і створюють незручності киянам.

Ініціаторами проекту є депутати Київради Дмитро Білоцерківець, Максим Нефьодов, Владислав Трубіцин, Володимир Солончак і Володимир Прокопів. Проектом пропонується встановити такі обмеження на розміщення в Києві тимчасових торгових споруд:

  • 200 метрів від виходів/входів до станції Київського метрополітену;
  • 50 метрів від зупинок громадського транспорту, шкіл і дошкільних дитячих установ, а також перехресть доріг і вулиць;
  • 20 метрів від дитячих майданчиків, а також наземних і підземних пішохідних переходів;
  • 10 метрів від будівель, будов і споруд.

Такі ж обмеження стосуються пам’ятників і визначних пам’яток та будівель, що мають історико-культурну цінність в охоронних зонах пам’яток культурної спадщини. Така ж дистанція МАФів повинна бути дотримана від доріг і вулиць за основними транспортними магістралями Києва.

Проект пропонує Департаменту містобудування та архітектури розглядати зовнішній вигляд МАФів та узгоджувати його. Передбачається також примусовий демонтаж самовільно встановлених об’єктів.

До слова, подібний мітинг відбувався під КМДА і 8 липня.

Фото: Укрінформ