Колективи підприємств-перевізників подали відповідне звернення до Київради, яка сьогодні зібралась на чергове засідання.

Про це повідомляє програма “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Зранку 13 травня під будівлею КМДА зібралося близько тисячі працівників обох підприємств, які прийшли передати депутатам Київради свої вимоги. Працівники підприємств-перевізників пояснили свій протест тим, що здорожчали тарифи на бензин та електроенергію.

Якщо подивитися на заробітну плату, то сьогодні середня зарплатня по Києві складає 17 тисяч гривень. Зарплата нашого комунального підприємства складає 15 тисяч. Це не зважаючи на те, що водії прокидаються о 3 годині ранку, виїздять о четвертій – опів на п’яту, працюють до опівночі, до опів на другу. Тобто робота дуже складна“, – сказав під час мітингу директор з транспорту “Київпастрансу” Сергій Литвинов.

Він додав, що до початку жорсткого локдауну дохід підприємства складав 2,5 мільйони гривень, а на сьогодні – це не більше 800 тисяч гривень.

Заступниця директора Київського метрополітену Наталя Макогон пояснила, що у столичній підземці у зв’язку із низкою карантинних обмежень сталося падіння пасажиропотоку.

“Ми затягли пояси і максимально мобілізували всі свої ресурси. Але ці ресурси не вічні і на сьогодні ми також потребуємо підтримки. Метро в принципі не звикло скаржитися – ми та організація, котра звикла працювати і давати послуги, як годинник. Але сьогодні ми потребуємо допомоги“, – сказала вона.

Додала, що на сьогодні собівартість поїздки у метро становить 21 гривню і 5 копійок.

Макогон підтвердила наміри перевести працівників на 4-денний робочий тиждень.

У нас ще немає затримки заробітнлї плати, але ми прийняли непопулярне рішення про переведення адміністративного персоналу на 4-денний робочий тиждень. Ми обмежуємось роботою адміністративного персоналу, в якого зарплати трішечки вищі, але ми розуміємо що цього не достатньо“, – сказала Наталя Макогон, уточнивши, що у зв’язку з таким рішенням у працівників метро також зменшаться зарплати.

До пандемії київська підземка перевозила щоденно півтора мільйона людей. На сьогодні метро перевозить менше мільйона пасажирів, тобто пасажиропотік впав на третину. А коли транспорт працював за спецперепустками, то метрополітеном користувалося 300 тисяч людей.

Якщо підрахувати, то для того, аби до кінця цього року закрити питання зарплат і підтримки інфраструктури для нормальної роботи метро, нам потрібно не менше, ніж 1 мільярд 700 мільйонів гривень“, – підкреслила заступниця директора метрополітену.

Усі пропозиції передали у КМДА  і на сьогодні транспортники чекають на вирішення своїх фінансових проблем.

Нагадаємо, на Facebook-сторінці Київського метрополітену з’явилося повідомлення, що колектив підприємства спільно із “Київпастрансом” звернулися до Київської міської ради з вимогою “вирішити питання належної підтримки підприємств“. Напередодні в мережі опублікували документ про переведення працівників метро на 4-денний робочий тиждень.

Фото: скріншот