У випадку негоди на вулиці міста може виїхати понад півтисячі таких машин.

Підприємство «Київавтодор» цьогоріч закупило 62 одиниці нової техніки для обслуговування міста. Кілька нових машин показали сьогодні під КМДА, повідомила у прямому включенні журналістка програми «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ».

Зокрема, комунальники продемонстрували солерозкидувач, снігоплавильний комплекс, а також автовишку для заміни ліхтарів та електрообладнання.

Стан техніки перевірив і міський голова Києва Віталій Кличко. Про це повідомив сайт КМДА.

Кличко зазначив, що всього за кілька останніх років столиця придбала 327 одиниць нової спецтехніки для прибирання вулиць.

«Як вже показала ця зима, погода може різко змінюватися. І все частіше трапляються так звані холодні дощі, що спричиняють сильну ожеледицю і становлять велику небезпеку як для автомобілістів, так і для пішоходів. І місто має бути готовим, аби протистояти стихії. Сьогодні ми тут бачимо зразки нової, універсальної техніки, що працює і взимку, і влітку», – зазначив Віталій Кличко.

За його словами, столичні «автодорівці» за допомогою спеціальних метеостанцій, що закупило місто, можуть оперативно реагувати на зміни температури. І, коли є потреба, заздалегідь обробити дороги спеціальним розчином, що не замерзає.

Також мер оглянув спецавто для очищення каналізаційних систем, сміттєприбиральні агрегати і автовишки для висотних робіт.

«У багатомільйонному місті така техніка не простоює. Загалом за кілька останніх років Київ придбав 327 одиниць техніки. Тільки у 2020 році – 62 одиниці. Вся ця техніка – сучасна і багатофункціональна. Таку ж використовують у країнах Європи та Північної Америки. Хочу зазначити, що такого технічного переоснащення не було в Києві кілька десятиліть», – зазначив Віталій Кличко.

За словами міського голови, якщо будуть рясні снігопади, місто може одночасно залучити до прибирання 544 одиниці спецтехніки. Крім того, на випадок надзвичайних ситуацій, «Київавтодор» уклав договори на залучення 134 одиниць техніки комерційних організацій.

Фото: КМДА