Батьки учнів, які навчаються в Академії, вимагають звільнити ректора Ольгу Бенч.

Про мітинг повідомив у своєму Facebook депутат Київради від «Слуги Народу» Владислав Трубіцин.

Як зазначається в дописі, батьки учнів, які навчаються в Академії, вимагають звільнити ректора Ольгу Бенч.

За їх твердженнями, після її призначення у 2018 році, почалися “кричущі порушення і навчатися у мистецькому закладі стало нестерпно”.

Зі слів викладачів, причиною тиску на їх заклад є земля та будівля Академії, що розташовані на Оболонській набережній.

Сусідню з Академією ділянку ще у 2017 році отримав приватний забудовник, проте досі не розпочав будівництво. При цьому поділ землі було здійснено таким чином, що всі під’їзні шляхи та комунікації Академії залишились на ділянці, що має перейти приватній структурі. На думку керівництва Академії, це було зроблено штучно, щоб надалі прибрати до рук землю та будівлю самої Академії.

Пише Інтерфакс-Україна.

У 2018 році забудовник звертався в Академію, щоб отримати доступ на проведення геологічних та інших робіт, проте отримав відмову, після чого на керівництво Академії розпочався безпрецедентний тиск, який триває до сьогодні. До процесу залучені деякі із батьків, які під приводом боротьби із ректором розгорнули цілу компанію по дискредитації всього керівництва закладу і паралельно також зібрали пікет під будівлею Київради.

Ці ж батьки, зі слів викладачів, свого часу організували благодійні фонди при Академії та незаконно збирали гроші з батьків учнів та студентів, що було припинено з приходом нового керівництва Академії. Згодом діяльністю цих фондів зацікавилась столична прокуратура і відкрила ряд кримінальних проваджень.

Ситуація набула нового розвитку, коли минулого тижня п’ятеро депутатів Київської міської ради від “Слуг народу” – Михайло Присяжнюк, Владислав Трубіцин, Юрій Федоренко, Євген Кузьменко та Вітренко А.О. (він же – заступник міністра освіти та науки) увірвалися у будівлю Київської академії мистецтв та почали принижувати науково-педагогічний склад Академії, що викликало обурення всього колективу закладу і змусило викладачів вийти на пікет.

Керівництво закладу вважає, що батьки та депутати лобіюють інтереси приватного забудовника і намагаються змістити “незручного” їм ректора, щоб забрати ділянку та будівлю Академії.

Київ Медіа намагається з’ясувати деталі інциденту.

Фото: facebook