Мітингувальники вимагають ухвалення законопроектів, спрямованих на захист спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і скасування

Під Кабміном мітингують представники організації «Save ФОП». Про це йдеться в сюжеті «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Підприємці вимагають ухвалення законопроєктів, спрямованих на захист спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності і скасування карантину вихідного дня.

Мітингувальники мають дві вимоги. Зокрема представники мікро-бізнесу вимагають скасування касових апаратів і відміни карантину «вихідного дня». За словами підприємців, вони втратили близько 50% прибутку через нові обмеження.

Натомість заступниця глави МОЗ Ірина Микичак закликала підприємців «знайти додаткові види доходу» на час карантину. Про це вона повідомила під час онлайн-брифінгу.

«Ми просто просимо оглянутися навколо себе і знайти інші додаткові джерела доходу, де можна заробляти під час карантину, – з дому, онлайн, дистанційно, надаючи дистанційні послуги на винос, на вивіз і тому подібне», – сказала Микичак.

Микичак запропонувала малому бізнесу «перетворювати проблеми у нові можливості, як це роками роблять медики в поліклініках, не маючи ресурсу, з жебрацькою заробітною платою, але максимально надаючи якісні медичні послуги кожному громадянину».

Крім того, за її словами, тимчасові робочі місця для підприємців готові надати лікарні.

Микичак зазначила, що наразі лікарні та центри медичної допомоги потребують «сильних і здорових робочих рук»: економістів, бухгалтерів, санітарів, техніків, працівників пральні і кухні, електриків, водіїв, сторожів, вахтерів, різноробів тощо.

До слова, Верховна Рада сьогодні зареєструвала проект постанови про скасування карантину вихідного дня. Йдеться на засіданні погоджувальної ради 16 листопада.

За словами, т.в.о. глави Верховної Ради Олени Кондратюк, під її керівництвом та керівництвом всіх політичних фракцій і груп була зареєстрована спеціальна постанова № 4381 про рекомендацію скасувати карантин вихідного дня урядом.

Кондратюк відзначила, що уряд вдався до неоднозначних рішень, які поставили багатьох громадян у безвихідне становище. При цьому вона додала, що місцева влада не може ігнорувати рішення Кабміну.

Кондратюк також пропонує розглянути на засіданні у вівторок постанову №4320 про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів, щоб бізнес та громадяни змогли підготуватися до змін.

За словами представника «Слуги народу» Олександра Корнієнка, вони підтримують розгляд постанов, які стосуються карантину на засіданні 17 листопада, але ще будуть визначатися, як саме голосуватимуть.

Нагадаємо,  карантин «вихідного дня»почав діяти з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Перший такий локдаун відбудеться  завтра 14-15 листопада. Під час карантину не працюватимуть — ТРЦ, спортзали, фітнес-центри, театри, бари, ресторани, кафе та установи розважальної сфери. Проте вже цими вихідними поліція оштрафувала низку столичних закладів в карантин «вихідного дня».

Фото: сюжет