З 8 січня супермаркетам заборонили продавати побутову хімію, одяг, пресу та інші товари повсякденного вжитку .

Про це повідомляє Американська торговельна палата.

Зазначається, що з 8 по 24 січня 2021 року супермаркетам заборонили продавати побутову хімію, одяг, пресу та інші товари повсякденного вжитку, окрім продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв’язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин.

Інші товари можна буде замовити лише з адресною доставкою.

Таким чином, в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання.

Для виконання постанови Кабміну супермаркети будуть змушені або закривати відповідні відділи на території, або забороняти продаж під час розрахунку на касі.

«На думку компаній-членів Палати, таке рішення не лише є прямим обмеженням прав споживачів у придбанні необхідної продукції, але й потенційно призводитиме до виникнення конфліктних ситуацій в магазинах», – коментують в АТП.

Через те, що споживач має рівний доступ до всіх товарів у торговельному заклад, обмеження продажу у Палаті називають нелогічним та вказують на можливі додаткові збитки від такої норми та невдоволення споживачів.

«Як наслідок, варто очікувати додаткових збитків для бізнесу та держави, а також значного невдоволення споживачів», – додають в дописі.

Нагадаємо, з 8 по 24 січня 2021 року через локдаун в Україні введуть низку обмежень.

Фото: unsplash