Натомість МОЗ видаватиме зелені та жовті сертифікати про вакцинацію і для вакцинованих громадян під час карантину можуть бути послаблення обмежень.

Про це сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у ході прес-конференції 14 вересня.

Закривати громадський транспорт наразі ми не плануємо. Наша мета – захистити людей, не втручаючись в економіку і не роблячи жорсткого локдауну. адаптивний карантин залишається – так як він і був… Але він буде полегшений для тих колективів, які пройдуть курси вакцинації“, – підкреслив перм’єр.

Він зазначив, що уряд ставаитиме вимогу про вакцинацію водіїв та інших працівників транспорту.

Тут підхід до всіх буде справедливий і однаковий – колективи мають бути вакциновані: в жовтій зоні мінімум одна доза, у червоній – дві дози вакцини. стосовно пасажирів буде зберігатися масковий режим, соціальна дистанція. Звичайно, в громадському транспорті вимагати сертифікати – це недоцільно. Як в метро можна вимагати сертифікати у пасажирів, яких іде великий потік у годину-пік?“, – сказав Денис Шмигаль.

Глава уряду сказав також, що обов’язкову вакцинацію від коронавірусу в Україні не вводитимуть. Так, влада не може вводити обов’язкову вакцинацію для конкретної людини, але уряд може вводити обов’язок бути вакцинованими колективам навчальних закладiв.

Тим часом керівник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що МОЗ видаватиме вакцинованим громадянам кольорові COVID-сертифікати. Так званий “жовтий” сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” – про повний курс.

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно“, – зазначили в МОЗ.

Ці зміни зазначені в оновлених карантинних нормах, ухвалених Кабміном. Відповідно до змін, скоро Україна перейде до “жовтої” зони. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.

Нагадаємо, раніше в МОЗ обіцяли послаблення карантинних обмежень для вакцинованих колективів закладів, компаній чи установ, якщо регіон їх функціонування потрапляє в “жовту” чи “червону” зону епідемічної небезпеки через поширення COVID-19.

Фото: Фейсбук