Із нечистотами в підвалі вже півроку живуть мешканці будинку по вулиці Полковій 74-74А у Подільському районі Києва.

Про це повідомили у “Сніданку з 1+1”.

Ще пів року тому підрядник, який буду метро на Виноградар – компанія “Київметробуд” – пошкодив каналізаційний колектор. Тепер два будинки по вулиці Полковій 74-74А  живуть без каналізації, а нечистоти стікають до підвалу житлового будинку. Аби припинити цей сморід – люди ініціювали групу та колективом звертаються до державних структури за допомогою. Мешканців непокоять не лише нечистоти, а й те, що волога в підвалі поступово руйнує фундамент.

Як відповіли на запит журналістів у Подільській райдержадміністрації, підвал очищують і викачують з нього всі нечистоти.

Найближчим часом будуть розпочатi роботи з вiдновлення демонтованої дiлянки зовнiшнього каналiзацiйного трубопроводу“, – йдеться у відповіді, яку підписав заступник голови Подільської РДА Микола Дубовик.

За словами голови спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, то мешканці будинку мають повне право вимагати капітального ремонту підвалу від винуватця аварії на колекторі. А щодо ремонту каналізації, то це мають робити кваліфіковані працівники.

Kyiv Media

Ця підрядна організація наймалась для одних робіт, а пошкодили колектор. Ви розумієте, що це ж окремі роботи. Чи є кошти у підрядника, чи є люди, чи є у них фах цю роботу робити? Чи не потрібно буде КП проводити окремий тендер“, – пояснив Попенко.

Біохімік Гліб Рєпіч тим часок наголошує, що каналізаційний газ згубно впливає на людину – це суміш вуглекислого газу, сірководню та амоніаку, кожен з яких окремо вже є смертельним.  Наприклад, амоніак подразнює дихальні шляхи.

Другий інгредієнт – це сірководень. Його запах знають всі – це запах тухлих яєць. Сірководень водночас є дуже токсичним газом. Навіть невеликі його концентарції можуть бути смертельними. Сірководень блокує наші ферменти, якщо їх зруйнувати, то орагнізм працювати не буде”, – заявив біохімік.

Раніше ми повдіомляли, що  «Київметробуд» намагається перенести терміни будівництва метро на Виноградар на 2023 рік через те, що роботи не встигають виконати, бо у підприємства заморожені рахунки.

Фото: скріншот