33-річний молодший лейтенант, командир взводу Першої окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна Євген Олефіренко загинув під Бахмутом на Донеччині.

Про це повідомила Дарницька районна рада.

Олефіренко народився і прожив все життя у Києві. Вивчав історію у Києво-Могилянській академії та в університеті міста Уппсала у Швеції. Особливо захоплювався історією України і воєнною історією.

Після початку російсько-української війни у 2014-му Євген цілеспрямовано готувався до захисту України. Він навчався у Національному університеті оборони, освоював військові спеціальності, готував себе і був прикладом для десятків людей навколо.

24-те лютого Євген зустрів у військовій формі та з рюкзаком. Він мобілізувався до 206-го київського батальйону територіальної оборони, а закінчив свій бойовий шлях у Першій окремій бригаді спеціального призначення імені Івана Богуна.

За цей час Євген воював під Миколаєвом, був гранатометником і мінометником, навчав іноземних добровольців, які захищають Україну, і командував взводом. В останні тижні його підрозділ до останнього захищав Лисичанськ на Луганщині та він зумів вивести свій взвод з напівоточеного міста неушкодженим.

Київ Media

Євген загинув 7 липня під Бахмутом на Донеччині, командуючи взводом і не віддавши ворогу у тому бою жодного метра української землі.

У героя залишились дружина Марія, донька Дзвінка, батьки, сестра, брат, друзі і всі, кого він захистив своїм подвигом.

Фото: Фейсбук