Важливо, щоб у раціоні домашньої тварини восени були присутні вітаміни: А, Е, РР, В6, D і С.

Про це повідомили фахівці комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини».

Восени собакам і котам також доводиться звикати до похолодання і саме в цей період у тварин можливі загострення хронічних хвороб та поява інших проблем зі здоров’ям. Ветеринарні лікарі радять подбати про імунітет собак та котів заздалегідь – додати в раціон тварини вітаміни А, Е, РР, В6, D і С.

Вітамінний комплекс для собак і котів ветеринар або фахівець з харчування тварин підбирає індивідуально. Консультацію фахівця можна отримати у відділеннях комунальної ветеринарної лікарні.

Також на теплий вересень стартує друга хвиля такого захворювання, як бабезіоз. Він також відомий як техаська гарячка великої рогатої худоби, червоноводна хвороба та піроплазмоз.

Обов’язково обробіть тварину засобами від кліщів та блох, особливо якщо збираєтеся на природу або гуляєте в парку“, – наголошують ветеринари.

Восени у собак та котів також відбувається линька, яка полягає в зміні теплопровідного волосяного покриву теплим густим хутром, а на це потрібні ресурси організму. Брак вітамінів може стати причиною тривалої линьки, яка відбувається у цей період.

“Ветеринарні лікарі рекомендують ретельно вичісувати тварин щодня, адже брудна, не вичесана, у ковтунах шерсть може бути причиною багатьох проблем зі здоров’ям улюбленців, у першу чергу, шкірних. Вичісування шерсті також є способом оглянути вихованця та вчасно виявити ознаки будь-якого захворювання. Тому догляд за шерстю має бути якісним та регулярним“, – заявляють у лікарні ветеринарної медицини.

Господарі тварин мають пам’ятати, що восени у собак і котів може статися переохолодження.  Тож у період різкого зниження температур потрібно спочатку скоротити час прогулянок на вулиці, а потім його поступово збільшувати. Деяких тварин варто вдягати перед прогулянкою. А головне – збільшити порції корму, скільки сита тварина мерзне менше. Тому що більшість енергії витрачається на те, аби зігрітися.

Не дозволяйте тварині лежати на підлозі, де можливі протяги. Також звертайте увагу, щоб тварина під час прогулянок не застудилася від вітру.

Фото: КМДА