Сьогодні Київ отримав від МОЗ партію індійських вакцин AstraZeneca, що продається під назвою Covishield.

Першу партію вакцини від COVID-19 до столиці супроводжувала патрульна поліція, а самі вакцини були ретельно запаковані у рефрижераторні фургони. Пише «Вечірній Київ».

«Ми отримали 42 600 доз вакцини від МОЗ виробництва Oxford/AstraZeneca. Але оскільки вакцинування потрібно проходити у два етапи, то з цієї партії вакцинуються 21 300 осіб. Один флакон вміщає десять доз. Термін зберігання до 23 червня 2021 року», — розповів  директор Бази спеціального медичного постачання Департаменту охорони здоров‘я КМДА Олександр Стрешенець.

Усі дози розвантажили на складі імунобіологічних препаратів, що на вул.Естонській, 3. Окрім вакцин доставили також контейнери для утилізації, спеціальні шприци та інформаційні довідки.

На цьому складі вакцину AstraZeneca (Covishield) зберігатимуться у холодильних камерах при відповідній температурі.

«Зараз тут температура 4 градуси. Допустима для вакцини AstraZeneca від +2 до +8 градусів. Об’єм холодильної камери — 18 куб.м. Але завантажувати її можна лише на 60%. Про всяк випадок в нас є сертифіковані холодильні сумки, які до 48 годин можуть зберігати потрібну температуру», — зазначив Олександр Стрешенець.

Для постійного контролю температури у співробітників складу підключений мобільний застосунок. Він дозволяє відстежувати справність холодильників та належні умови зберігання.

До слова, на цьому ж складі зберігатимуть також вакцину Pfizer. Умови зберігання цієї вакцини різняться. Зокрема, ці препарати будуть зберігатись у термоконтейнерах в сухому льоді при температурі від -60 до -80 градусів.

Нагадаємо, заступник мера Києва Володимир Бондаренко заявив, що Київ почнуть вакцинувати, коли отримають необхідну кількість вакцин – мільйон доз. Натомість сьогодні на Київщині вакцинували лікарку.

Фото: Вечірній Київ