Музей покаже виставку рідкісних книг Лесі Українки, які друкувалися при житті письменниці.

Побачити цінне видання «Лісової пісні» 1914 року та погортати раритетні видання альманахів із творами Лесі Українки кожен охочий зможе у Національному музеї літератури. З нагоди 150-річчя письменниці в музеї запрацює унікальна виставка, повідомляється на Facebook-сторінці музею.

Зазначається, що за 40 років існування музею вдалося зібрати вагому частину фонду Лесі Українки: прижиттєві видання творів, періодичні видання, рукописи, мистецькі портрети письменниці та ілюстрації до її творів. Все це покажуть на виставці вже 17 лютого, яка відкриється о 15 годині.

«Акцентовано увагу на прижиттєвих виданнях письменниці, зокрема на двох збірках її перекладів з Г.Гейне (1892, 1900), збірках поезій «Думи і мрії» (1899) та «Відгуки» (1902), драматичних поемах «Кассандра» та «Лісова пісня» в «Літературно-науковому віснику» за 1908 та 1912 роки. Музей володіє також досить рідкісним та цінним першим посмертним виданням «Лісової пісні» 1914 року… В експозиції виставки два раритетні примірники газети Є.Чикаленка «Рада» (1913) з некрологом та статтею С.Єфремова «Поет під час облоги», – ззаначили в музеї.

Також на виставці покажуть рідкісні видання альманахів та антологій, в яких друкувалися твори Лесі Українки, дослідження найавторитетніших літературознавців, ілюстрації до творів, портрети і скульптури Лесі Українки. Адреса музею – вулиця Богдана Хмельницького, 11.

Нагадаємо, з нагоди ювелею у Києві вперше презентують унікальне повне зібрання творів, листів та перекладів Лесі Українки без цензури. Зібрання складатиметься з 14 томів.

Фото: Вікіпедія