Жінка пішла в політику, щоб допомагати своїм однодумцям.

Анастасія-Єва Домані — перша в історії України кандидатка-трансгендер, яка після камінг-ауту пішла у політику: жінка балотувалася у Київраду, але з першого разу не пройшла. Чи означає це, що Україна стає толерантнішою до ЛГБТ-спільноти? Про це — у сюжеті програми «Київ. Тижневик» телеканалу «Київ».

Пригадувати минуле Анастасії складно. За словами жінки, коли про її намір змінити стать вперше дізналися оточуючі — від них вона почула лише погрози та образи. А колишня дружина взагалі вирішила припинити з нею спілкування.

«Це був камінг-аут через інтерв’ю одному з телеканалів. Було дуже неочікувано, коли я вранці дивлюся свій телефон, а там сотні повідомлень… Дивлюся, а там деякі з погрозами. У мене тоді з′явилося відчуття страху та невпевненості в тому, що буде далі. Дружина моя мій перехід не підтримувала, і після терапії нічого не змінилося, — потім через це вона, власне, і пішла. Тоді мені звісно, було боляче» — розповідає жінка.

У той нелегкий час Анастасія потребувала підтримки, натомість вона лишилася сам на сам зі своїми думками.

«З моменту переходу був найтяжчий період, і я добре пам’ятаю ті дні — коли взагалі думаєш, навіщо жити далі, приходиш додому, а там нікого немає» — пригадує Анастасія.

В минулому вона — спортивний журналіст і футбольний фанат. Проте вже 2 роки вона носить нове ім’я — Анастасія-Єва Домані. Це перша в історії України транс-вумен, яка офіційно змогла змінити своє ім’я та стать у паспорті. Хоча, за словами жінки, така швидка та успішна процедура оновлення документів — скоріше виняток з правил, ніж стала практика. Трансгендерним людям, як і представникам ЛГБТ, в Україні живеться важко — складно навіть знайти роботу.

«Часто у транс-людей не співпадає зовнішність і документи, тому що змінити документи досить важко. І якщо людина приходить з жіночою зовнішністю і чоловічими документами найматися на роботу, то дуже велика вірогідність що її не візьмуть» — розповів знімальній групі телеканалу «Київ» Едвард Різ, ЛГБТ-активіст.

Задля вирішення цих та інших проблем Анастасія-Єва Домані вирішила піти у політику. Вона стала першим в історії України кандидатом–трансгендером. Без погроз з боку радикальних політичних сил не обійшлося, однак Анастасію це тільки загартувало та зробило сильнішою. Попри пережиті негаразди, вона досі вважає, що всі люди мають однакове право на щастя.

«Ми громадяни України, платники податків. У транс-людей є свої родини, є діти, вони можуть усиновлювати дітей. Я не бачу відмінностей…. людина зробила перехід, але вона соціалізувалася, і тепер вона хоче жити таким же повноцінним життям, щоб її не обмежували через те, що вона колись зробила цей перехід» — розповідає Анастасія.

Зауважимо, що на місцвих виборах 25 жовтня Анастасія представляла політичну партію «Демократична сокира», яка за попередніми результатами підрахунку голосів не пройшла у Київраду.

Фото: скріншоти