Міністр Ткаченко зазначає, що хоче, аби місцевій пам'ятці надали національний статус та створили у цій будівлі центр сучасного мистецтва.

Про це керівник Міністерства культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у своєму Telegram-каналі.

За його словами, Мінкульт просить у Фонду та безпосередньо у мера Києва Віталія Кличка погодити таку передачу Гостиного Двору від Фонду Держмайна до сфери управління міністерства.  Міністр Ткаченко заявив, що за пам’ятку місцевого значення протягом років “боролась не мерія, а Київська міська громада та держава, зокрема, Фонд державного майна“.

Також він все ще начебто побоюється, що “на місці пам’ятки з’явиться черговий торговельно-розважальний центр“. Хоча дані припущення неодноразово спростовувала КМДА.

Проаналізуємо, скільки торгових центрів у місті було відкрито за цей час. Місто забудоване і є побоювання, що новий черговий ТРЦ з’явиться в історичному центрі столиці, саме на місці Гостиного Двору. Подолу вже достатньо забудов-монстрів зовсім поруч, по вулиці Нижній Вал, 27-29, а також на Набережно-Хрещатицькій, 25. Та й не тільки їх. Таких адрес багато. Згадаємо Поштову площу та інвестиційний договір між КМДА й забудовником щодо будівництва ТРЦ“, – написав він.

Міністр також заявив, що не бачив концепції відновлення пам’ятки від КМДА, а от Мінкульт, мовляв, вже має кілька версій для культурного простору у межах відновлення Гостиного Двору: як Музею сучасного мистецтва, так і культурного-креативного хабу.

Інформуємо, що під час перемовин з громадськістю та активістами було прийнято рішення про реалізацію Музею сучасного мистецтва у межах більш мобільного приміщення. Вона продовжує розроблятись і найближчим часом разом з громадськими активістами буде презентована публічно, в тому числі, і з озвученням локації, де буде створено музей. Щодо концепції Гостиного Двору – враховуючи будівельно-архітектурні можливості об’єкту в межах майбутнього відновлення пам’ятки буде реалізовано простір для культурно-мистецьких українських проектів, зокрема і для промоції креативних індустрій. І головне тут те, що Гостиний Двір не перетвориться на черговий ТРЦ“, – сказав міністр.

Олександр Ткаченко запевняє, що пам’ятку реставруватимуть “в усіх історичних елементах – без надбудов додаткових поверхів“. Назвав також і алгоритм дій, у разі позитивної відповіді КМДА. Начебто міністерство матиме усі правові підстави звертатись до суду щодо незаконного знаходження охорони попередніх власників на території пам’ятки і їх негайного виселення. Також Мінкульт хоче фіналізувати концепцію Гостиного Двору спільно з громадськістю та розробити науково–проектну документацію для початку фінансування відновлення будівлі.

Позиція МКІП – змінити статус пам’ятки з місцевого значення на національний, але це можливо тільки за співпраці міста та держави“, – написав міністр Ткаченко.

Нагадаємо, на сесії Київради 11 лютого депутати проголосували за звернення до Кабінету міністрів щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного Двору в комунальну власність громади міста.

А на сесії 23 лютого мер Києва Віталій Кличко знову звернувся до уряду, заявивши, що ситуація з Гостиним двором стає критичною та виглядає навмисним затягуванням передачі об’єкта у власність громади столиці: “Таке враження, що хтось хоче, щоб будівля розвалилася! У мене немає іншого пояснення після того, як місто пройшло всі довгі процедури, домоглося передачі об’єкта в державну власність. Залишається один крок – передача в комунальну власність. І тут раптом Мінкульт заблокував те, чого так довго ми добивалися“.

Фото: Фейсбук