За результатами голосування, станція тепер має носити назву “Бучанська”; однак претензії є і до самої процедури голосування.

Експертна комісія, яка розглядає результати голосування за перейменування п’ятьох станцій київського метро, має найбільше зауважень до запропонованого перейменування станції “Берестейська”. Про це повідомляє “Сегодня” з посиланням на депутатку Київради Ксенію Семенову.

Нагадаємо, на думку громадськості, станція “Берестейська” має носити назву “Бучанська”

Експерти сумніваються у доцільності перейменування цієї станції. Справа в тому, що підбір нових назв відбувався дуже дивно. Експертна група не була залучена до цього процесу. Плюс голосування за новими назвами проходило у гугл-формі, а не через “Київ цифровий”. Голосування у гугл-формі не дозволяє ідентифікувати людину, яка голосує“, – зазначає Семенова.

Семенова вважає, що процес голосування було проведено некоректно.

Особисто моя думка – процес перейменування п’яти станцій метро необхідно повністю перезапустити та провести за всіма правилами. Потрібно отримати нові варіанти назв від експертної комісії та за ці варіанти провести голосування через “Київ цифровий”, як це вже було з перейменуванням 296 вулиць столиці“, — зазначила вона.

Нагадаємо, одразу після голосування за перейменування станцій метро, в якому взяли участь 170 тисяч людей, секретар Київради Бондаренко заявив, що Київрада не може ігнорувати це волевиявлення. Однак Київрадою проголосовано його так і не було.

На думку громадськості, станція “Берестейська” має носити назву “Бучанська”; станція “Площа Льва Толстого” повинна бути перейменована на честь “Василя Стуса”; “Героїв Дніпра” має стати “Героїв України”; “Мінська” – “Варшавською”, а “Дружби народів” – “Ботанічною”.

Після голосування в соцмережах почалися обговорення процесу. Люди критикують як конкретні назви (“Бучанська” як надто травматична), так і сам принцип перейменування — мовляв, він не має нічого спільного з географічною відповідністю місцям знаходження станцій і призведе до плутанини.

Також критикують систему голосування, за якою віддати свій голос могли в тому числі люди не з Києва; дехто взагалі піддає сумніву достовірність і заявляє про фальсифікації.

Фото: Фейсбук