Багато мешканців району пропонують повернути попередню назву вулиці — Набережна Славутича.

У столичному районі Оболонь проспект Героїв Сталінграда можуть перейменувати на проспект Володимира Івасюка. Вже є проект відповідного рішення Київради, повідомила депутатка Київради Ірина Никорак.

Обговорення почалися також і в окремих спільнотах Фейсбук.

Деякі користувачі висловлюють зауваження щодо такої ініціативи — вони нагадують, що технічно проспект вже не може стати набережною через те, що містобудівна ситуація на Оболоні давно змінилася. Зауважимо, що назва Набережна Славутича була актуальна до 1982 року.

Третій варіант назви, який активно обговорюють дописувачі — проспект Героїв Маріуполя.

Примітно, що під дописом Никорак багато погоджуються на перейменування, однак значна кількість пропонують і історичну назву цієї вулиці — Набережна Славутича.

Kyiv Media

Нагадаємо, раніше в Києві уже дерусифікували кілька об’єктів — серед них бібліотека та кілька залізничних станцій.

Київрада також хоче перейменувати такі вулиці та станції київського метро: вулицю Московську, Героїв Сталінграда, бульвар Дружби Народів, станції метро «Дружби народів», «Площа Льва Толстого», «Берестейська», «Мінська», «Героїв Дніпра». Щодо нових назв для станцій метро вже відкрито опитування. Також депутати міської ради розглянуть питання про демонтаж 60 памʼятників і пам’ятних знаків, повʼязаних із росією чи радянським минулим.

Фото: Фейсбук