Міський голова зазначив, що остання редакція законопроекту змінилась на 70%.

За словами міського голови Віталія Кличка, закон про столицю наразі відправлено на розгляд європейським експертам з метою отримання експертної оцінки на відповідність ключовим демократичним нормам. Остання редакція законопроекту змінилась на 70%.

Про це він розповів в ефірі програми “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Розділення повноваження мера та голови КМДА є неконституційним:

Цей закон просувається дуже швидко. Як дві господині на кухні можуть привести до дуже погано сценарію, так і два водія, які тягнуть кермо у різні сторони також можуть привести до такої ситуації. Закон про столицю розмежовує два ключові понятті – міського голови та голови КМДА. Таке розмежування суперечить 146 статті Конституції України“, – акцентує мер.

“Є ключові принципі самоврядування та європейські принципи. Якщо ми будуємо європейську столицю, чому не взяти експертну оцінку на відповідність ключовим демократичним нормам, які є в європейському суспільстві? Законопроект не повинен забирати у людей можливість обирати людину, яка буде відповідати за місто та давати такій людині можливість реалізовувати передвиборні програми”, – розповів Кличко.

Кличко зауважив, що таке пришвидшене прийняття закону може призвести до негативних наслідків.

“Я не хотів би бігти швидко, тому запропонував на Комітеті звернутися до європейських експертів, аби потім з можливими зауваженнями ухвалити цей закон. Минулого разу була велика кількість зауважень”, – додав Кличко.

Кличко натякнув, що префект, посаду якого вводить законопроект, буде політично ангажованим – оскільки виконуватиме вказівки президента: “Префект (за законопроектом – ред.) може припинити будь-які рішення за вказівкою того, хто його призначатиме“, – додав він.

Кличко відмітив, що до того моменту поки закон ухвалять в другому читанні, ВР повина дочекатися експертних оцінок.

Нагадаємо, раніше Кличко запевнив, що новий закон про столицю не повинен порушувати конституційних прав киян та принципів місцевого самоврядування.

Фото: Київ ТБ