Кілька учасників знімальної групи скаржились на умови праці на майданчику, Галина Гатчинс була серед них.

Про це повідомляє видання Los Angeles Times.

Так, поліція серед підозрюваних у смерті української кінооператорки від кулі актора Алека Болуіна називає двох осіб. Це експертка, яка готувала зброю для актора, та асистент пораненого на зйомках режисера Джоеля Соузи.

Зокрема, зброю до зйомок готувала експертка Ганна Ґутьєррес-Рід. А Дейв Голлс, асистент режисера, передав її актору Алеку Болдуіну, запевнивши, що рушниця не заряджена бойовими набоями.

«Тобто Голлс не знав про те, що зброя насправді була заряджена вонепальними набоями», – вказано у поліцейському звіті.

Американському виданню також стало відомо, що Галина Гатчинс була серед тих, хто скаржився на умови праці під час зйомок. Загалом таких людей, які вимагали кращих умов праці, було шестеро і через це на майданчико відчувалась напруга.

Тим часом рідні та друзі Галини Гатчинс згадують її, як винятково талановиту операторку-постановницю. У голлівуді її називали “зіркою, що сходить”. Зокрема, друг Галини, оператор-постановник родом зі Львова Андрій Семенюк розповів, що саме вона допомагала йому потрапити в кіноіндустрію Лос-Анджелеса.

Її особистість була відкритою і простою. Вона мене запросила на тестування лінз якраз тоді, коли вона готувалась до зйомок цього фільму. І цe все було так невимушено, я навіть не знав, що там буде Алек Болдуін“, – прокоментував Андрій Семенюк “Голосу Америки“.

Андрій Семенюк додає, що Галина Гатчинс завжди чітко позиціонувала себе українкою. Це також відзначив режисер Адам Мартімер, який працював із Галиною над іншим фільмом:

У неї був такий дивовижний досвід, який ви одразу ж романтизуєте… У неї був цей український дух, завдяки якому вона здавалася суперкрутою й дуже серйозною щодо правди”, – сказав режисер.

В Американському інституті кіно, де Галина Гатчинс навчалась після переїзду до США висловилися щодо втрати так:

Як глибоко доводить кінематографічне мистецтво, самі слова не можуть передати втрату настільки дорогої людини для спільноти Американського інституту кіно. Ми обіцяємо, що Галина Гатчинс житиме в дусі всіх, хто прагне реалізувати свої мрії в добре переданих історіях”, – повідомили в інституті кіно.

Як прокоментував експерт зі зброї Сем Дормер, зазвичай на зйомках голлівудських фільмів діють суворі правила безпеки. Навіть бутафорську зброю не можна використовувати без перевірки ліцензованих експертів.

“Робота зброяра полягає в тому, щоб доставити зброю на знімальний майданчик, переконатися, що там дотримуються правил безпеки. Іноді це також передбачає навчання акторів, демонстрацію акторам того, як працює зброя, і взагалі роботу з іншими відділами щодо збройних вимог“, – сказав експерт.

Додав, що небезпечними є навіть холості набої: “Холості набої – це патрони, але без снаряду. Вони все одно мають велику силу і великий тиск і можуть бути небезпечними при неправильному використанні“.

Дормер зазначив, що навіть у тому випадку, коли камера знімає момент, в якому актор націлюється ніби на глядачів, замість операторів використовувають камеру на дистанційному керуванні. А якщо потрібно таки комусь керувати камерою – оператори використовують захисні окуляри, захисний щиток і часто захисний екран, який витримує практично все.

Очевидно, що він не витримав би справжнього пострілу з рушниці, але безумовно, витримав би холостий постріл”, – зауважив Дормер.

Раніше американські ЗМІ писали, що начебто керівництво кіностудії побоюється великого позову з боку сім’ї Гатчинс, якщо з’ясується, що загибелі Галини можна було уникнути.

Тим часом чоловік Галини опублікував родинні фото, де вони подорожують разом із 8-річним сином, та написав, що він дуже сумує. А батьки заявили, що вимагають кари для винних у цій трагедії.

Через деякий час після трагедії актор Алек Болдуін написав, що глибоко засмучений та шокований тим, що сталося, і що він активно співпрацює із поліцією.

Інцидент стався на знімальному майданчику фільму вестерна “Іржа” ( “Rust”) в Нью-Мехіко. 42-річна Галину Гатчінс зі знімального майданчика доправили гелікоптером у​ лікарню, але вона померла від отриманих травм. 49-річний режисер фільму Джоель Соуза перебуває в реанімації.

Фото: imdb