Попередні редакції пенсійної реформи перебували в Раді з кінця 2019 року, але не були підтримані депутатами.

Про це повідомила глава Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна в ефірі “24 каналу“.

За її словами, нинішня солідарна пенсійна система в Україні “не справляється і не спроможна в майбутньому справитися з тим, щоб давати людям гідний розмір пенсій”.

Ми говоримо, що треба доповнювати цей солідарний механізм накопичувальним. Солідарна – залежний від демографії, а демографія в країні дуже погана. А накопичувальна – залежна від фінансових ризиків… Тому збалансована система – солідарного рівня і накопичувального – може дати дуже хороший ефект“, – сказала міністерка зазначивши, що Україна втратила багато можливостей, не затвердивши збалансовану трирівневу пенсійну систему – таку, яку використовують у багатьох країнах світу.

Зазначила, що на сьогодні Мінсоцполітики оновило концепцію другого рівня пенсійної системи. Він передбачає введення обов’язкових пенсійних накопичень для всіх громадян. Доопрацьований пакет законопроектів міністерство вже направило до комітету Верховної ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Попередні редакції перебували в парламенті з кінця 2019 року, але депутатами підтримані не були.

Доопрацьовані проекти враховують величезну кількість зауважень основних стейкхолдерів, вони містять ретельно опрацьовані компроміси. Ми впевнені, що вони можуть бути основою для розгляду народними депутатами в першому читанні. Я щиро сподіваюся, що Рада розгляне це питання в першому читанні протягом найближчих двох місяців“, – додала Марина Лазебна.

Нагадаємо, уряд ухвалив рішення, згідно з яким невдовзі усі пенсії будуть нараховувати на картки. Доставка готівки “Укрпоштою” стане платною
Виняток зроблять для пенсіонерів із 1 групою інвалідності, старшим за 80 і тим, хто самостійно не ходить.

Фото: pixabay